Czarny ekran po załadowaniu sie windowsaxp

Witam

Wczoraj zakupilem karte proline.pl/sklep.php?prodid=ASUS+EN9600GSO+384+T

odinstalowalem stery starej karty(zintegrowanej),wlozylem nowa oraz ustawilem w biosie zeby startowal z niej. Dziwnie piszczala, mimo to (mysllaem ze pomoze) probowalem zainstalowac stery po chwili error … zauwazylem ze nie podpialem dodatkowego zasilania,bo w instrukcji pisalo ze niektore modele tylko, a w opakowaniu nic nie bylo widac oprocz karty instrukcji i sterownikow ,okzalo sie ze mozna bylo wyciagnac styropianowe ochraniacze i pod tym znajdowaly sie kabelki. Niestety podczas proby wlaczenia windy wystepuje problem czarnego ekranu, wszystko widac az do momentu pokazania sie ekranu logowania , wtedy wszystko znika,klikajac strzalke+enter moge zalogowac sie normalnie i slychac dzwiek windy. Probwalem instalowac stery po omacku ale to prawie nie mozliwe. Mam takze linuxa gdzie wszystko chodzi dobzre, karte widzi ale nie chce mi sie sciagac sterownikow bo i tak z tego systemu nie korzystam.Na plycie nie bylo sterow pod linuxa wiec olalem to.

W trybach awaryjnych systemu windows zawsze jest czarny ekran, jedynie w ktoryms trybie miga _ w lewym gornym rogu ekranu.

Prosze o pomoc ;d, da sie to naprawic bez formata?

Od razu mowie ze dobrze podpinam kable.

Zapomnialem dodac ze pod zintegrowana karta takze jest problem czarnego ekranu

@down

nie pomoglo;/

Wejdź do BIOSu i wgraj Optimal Defaults itp. Zapisz ustawienia i reboot, czasem to pomaga.

Wydaje mi sie ze problem tkwi w tym ze nie mam sterownikow ani do karty pci-e ani do zintegrowanej , ale dlaczego komputer nie przypisuje calkiem domyslnych wartosci z rozdzielczoscia 640:4xx

Na początku ładowania Windowsa klikaj F8, aż pojawi się menu startowe Windowsa. Wybierz uruchamianie w trybie VGA, powinno podziałać. Ewentualnie włącz Windows w trybie awaryjnym i zainstaluj sterowniki do karty.

napisalem ze ten problem wystepuje takze w tych wszsytkich trybach, jak mozna sprawdzic gdzie zainstalowany jest linux? najwyzej zrobie formata ale chce nie stracic linuxa.

Dodane 28.07.2009 (Wt) 17:48

Format pomógł, prawdopodobnie była to jedyna opcja. Chciałem spróbować także płytki do naprawiania windowsa, która została umieszczona w PC world kilka miesięcy temu, ale niestety nie umiałem jej znaleźć.