Czarny ekran podczas gry

(Partavis) #1

Witam.

Mój problem polega na tym, że grając jakiś czas (dosyć krótki, do 30 - 45 min) w NFS: Carbon ekran staje się czarny i widać białe plamy (głównie na górze ekranu, i raczej nie plamy, tylko jakby zacieki, tzn. ślady jakie zostawia spływająca ciecz). Słyszę dźwięki gry, uruchamia się menadżer zadań (wnioskuję to po tym, że po kliknięciu comba przestaje grać muzyka, a po wciśnięciu Esc muzyka powraca. Dodatkowo ekran rozjaśnia się w miejscu w którym powinien być menadżer kiedy go włączam). Po restarcie ręcznym kompa efekt utrzymuje się przez dłuższy czas, po cym wraca do normy. Zauważyłem, że kiedy włączam komputer i efekt się nadal utrzymuje, i kiedy wyłączam prąd w listwie, to na górze ekranu przez sekunde widać tabelki biosu albo bardzo ściśnięte albo obrócone jakby w osi poziomej dając efekt jakby z intra gwiezdnych wojen (Ten napis "Gdzieś w odległej galaktyce, czy jakoś tak) tylko że nie od dołu się "wysuwa" tylko na górze i się nie rusza. Problem pojawia się przy dużych i małych ustawieniach gry. Pojawił się także raz po dość szybkim normalnym uruchomieniu po problemie, kiedy była włączona tylko przeglądarka internetowa.

Sprzęt:

Procesor INTEL CORE 2 DUO E6750 2.66 GHz BOX / S- 775

Pamięć GEIL DDR2 2048 MB / 800 (Dual 4 x 1024 MB), 4-4-4-12 ( GX22GB6400UDC )

Dysk SAMSUNG 80 GB, 8 MB, SATA II - HD082GJ

Nagrywarka LG GSA-H55N - 20x DVDRW DL, IDE, OEM, biała

Zasilacz CHIEFTEC CFT-500A-12S - 500 W

Płyta główna GIGABYTE GA-P35C-DS3R - P35, SATA II, DDR 2, DDR 3, PCI-Ex, S-775

Karta graficzna Radeon X1950 PRO (najpewniej PowerColor)

Monitor CTX Color Monitor (nie jestem pewien, przepisałem to co pisało na monitorze, jest to stary monitor)

Prosiłbym o bardzo dokładne instrukcję co robić.

Dziękuję.

(Mlajtner) #2

coś jakby się przegrzewało -jaka temp karty i procesora ?

(Partavis) #3

Temperatury w SpeedFanie wzrosły z ok. 35-40 stoni do 40-45, natomiast w Evereście otoczenie procesora graficznego zazwyczaj jest w granicach 40, po grze (jakieś 2 krótkie wyścigi) wzrosły do 60.

Dodatkowo SpeedFan pokazuje, że wiatraczki obracają się ponad 2 razy szybciej niż normalnie.

Ale to chyba raczej wina starego monitora. Monitor jeśli jest podłączony do prądu, a jednostka centralna jest wyłączona to powinien wyświetlać napis: No signal. Ale u mnie się nie wyświetla, też są takie białe plamy na górze ekranu, więc to nie jest wina sprzętu, tylko monitora.