Czarny ekran przy uruchomieniu GeForca 9600 GT


(Piersa Michal) #1

Witam. Kupiłem sobie do komputera kartę allegro.pl/geforce-9600-gt-twintech-512mb-ddr3-bcm-i2005324400.html?source=oo. Ale jest mały problem. Otóż gdy ją podłączyłem do komputera nie mam obrazu, karta nie wyświetla nic. Dodam jeszcze że w opakowaniu od sprzedawcy nie było przewodu zasilającego do PCI EXPRESS ani przejściówki DVI->D. Może to być wina karty czy moja ? Proszę o szybką odp.


(Villy) #2

czy karta ma wejscie na zasilanie?

jesli ma to oczywiste że musisz wpiąc kabelek z zasilacza do karty, zaś jeśli nie, to masz nauczke żeby niekupować w ciemno na allegro, zareklamuj produkt niezgodny z opisem


(nowakjac) #3

Podaj najpierw całą specyfikację komputera.

Sprzedawca napisał dokładnie co wchodzi w skład zestawu, więc to chyba logiczne że nie było.


(Villy) #4

nie musial sprzedający podawać że na karcie znajduje sie gniazdo do zasilania...

podaj moc zasilacza, jednakze gdyby problem wynikal z zasilacza bylyby inne objawy


(Piersa Michal) #5

Chodzi o takie wejście http://allegro.pl/ae6-przewod-zasilajac ... 26312.html ?. Rozumiem że bez tego karta nie będzie chodziła jak należy?


(nowakjac) #6

Tak o taką przejściówkę chodzi jeśli twój zasilacz nie ma wtyczki 6pin.


(jarekm26) #7

tak... bez prądu karta nie ruszy :smiley:


(Piersa Michal) #8

Sory ale ja jestem zielony w tych sprawach. Kupię wtyczkę i zobaczę czy pójdzie.


(Wojtek840) #9

mam taką samą kartę, trzeba podłączyć zasilanie bez tego nie pójdzie.Sprawdź przy zasilaczu czy nie masz dodatkowej wtyczki, jeżeli jest to podłącz ją tutaj: 2005324400.jpg


(Piersa Michal) #10

No tak w mojej karcie tez mam takie wejście, tylko z zasilacza nie wystaje nic oprócz tego http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/cdb ... c736c.html . Zdjęcie dałem pokazowe.


(sadaj72) #11

To trzeba podłączyć kartę do zasilacza przejściówką z twojego zdjęcia pokazowego, tylko uważaj bo 9600gt potrafi solidnie obciążyć słabe zasilacze.


(Piersa Michal) #12

Acha. Czyli muszę kupić taka przejściówkę. Ale czytałem na innych forach ze muszą być podpięte obie wtyczki do zasilacza. I teraz kolejne pytanie, czy 1 wtyczka też może ? Nie spali mi się płyta ??


(sadaj72) #13

Powinny być 2, a to czy się coś spali czy nie zależy od tego jaki masz zasilacz.


#14

Seiq , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038


(Piersa Michal) #15

Panowie kupiłem już tą złączkę zasilającą , i nie wiem czy nie będę potrzebował tego http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/93e ... cc364.html bo nadal mam czarny ekran. Jak sądzicie?