Czarny ekran w trakcie pracy komputera

Witajcie Forumowicze!

Otóż mam problem który zaczął występować od niedawna, a dokładniej od wczoraj. Otóż wczoraj za pierwszym razem spotkałem się z tym podczas oglądania filmu, ot nie zawiesił się jak to kiedyś miał w zwyczaju kiedy to obraz i dźwięk stawał, a wentylatory pracowały na maksymalnych obrotach, a zrobił się czarny ekran, wentylatorki zmniejszyły swoje obroty, by po kilku-kilkunastu sekundach zaczęły pracować normalnie, lecz czarny ekran pozostaje, więc jedyne wyjście to restart systemu.

Pomyślałem, że to jednorazowe, więc się tym nie przejąłem. Jednakże problem wystąpił jeszcze w późniejszym czasie. Ot grałem sobie beztrosko w moje gierki, gdy nagle czarny ekran i sytuacja jak powyżej. Potem jedynie restart i wszystko wraca do normy, by podczas kolejnego mocniejszego używania to się powtórzyło.

Specyfikacja komputera:

AMD Phenom 8450 3x 2,11GHz

Sapphire Radeon 4850 512MB

Kingston 2x2 GB DDR2

Gigabyte GA-MA770-DS3

Chieftec 550W lub 650W (najzwyczajniej w świecie nie pamiętam, a kartki ze specyfikacją nie mogę znaleźć)

Sygate Barracuda 500GB

Proszę pytać o brakujące informacje. :wink:

Wydaje mi się, iż Twoja grafika powoli dokonuje żywota

Czyżby to było jedyne rozwiązanie? Nie bardzo mi leży kupowanie nowej karty graficznej. :expressionless:

felixik , a mnie sie wydaje że to kurz i wysokie temperatury - ale głowy nie dam

tak czy owak przed zainwestowaniem nawet 1 PLN’a warto wyeliminować wszelkie możliwości

Szpaku12 , pobierz everest i sprawdź temperatury

aktualizacje sterownika karty też nie zaszkodzi

na obecną chwile nie mam innych pomysłów

Muszę przyznać rację Markowi. To kurz i wysokie temperatury ;). Oczyściłem w środku kompa i śmiga jak marzenie. :smiley:

TEMAT DO ZAMKNIĘCIA!