Czarny ekran. Win 7

Witam. Od wczoraj po uruchomieniu komputera ładuje się ekran rozruchowy i po chwili jest tylko czarny ekran plus kursor od myszki. To samo jest w trybie awaryjnym (jest ekran z wyborem trybu a jak wybiorę “tryb awaryjny” znowu jest “czarno”). Ostatnio nie instalowałem żadnych nowych sterowników.Co może być tego przyczyną i jak to rozwiązać. Format to ostateczność. Teraz korzystam z Ubuntu na płycie. Czy da się z tego poziomu wejść na pulpit siódemki i z tamtąd skopiować pliki (masę zdjęć) na pendriva.

Janusz

Odzyskanie danych z dysku w sytuacji gdy system nie działa odzyskanie-danych-dysku-sytuacji-gdy-system-nie-dziala-t492904.html Skoro masz Ubuntu to zobacz “Metoda druga – Linux”.

Reinstalacja bez utraty danych:

naprawa-windows-wirusy-brakujace-pliki-t476472.html#p3005687

procedura-naprawy-systemu-windows-przez-nadpisanie-t447116.html

Przy czym jeżeli masz system z Service Pack 1, to chyba dobrze byłoby żeby płyta z której będzie wykonywana reinstalacja zawierała Windows 7 ze zintegrowanym SP1.

Zobacz: problem-uruchomieniem-systemu-t491976.html (zwłaszcza zwróć uwagę na pkt. 1 czyli przywracanie systemu z płyty Windows)

czarny-ekran-zainstalowaniu-t492630.html?hilit=bootrec#p3101910

Co piszą w Google o tym problemie?

Na przyszłość, gdy wszystko jest w porządku wykonuj kopie zapasowe. Proponuję narzędzie Paragona: paragon-backup-recovery-2012-free-obrazy-dyskow-t485887.html (instrukcja w PDF: http://www.sendspace.pl/file/29be869eb8 … cjaparagon Program do odczytu instrukcji http://www.dobreprogramy.pl/Adobe-Reade … 11539.html lub http://www.dobreprogramy.pl/Foxit-Reade … 14318.html). Tak to działa. Przykładowo instalujesz i konfigurujesz system, uruchamiasz komputer z płyty Paragona, tworzysz obraz partycji systemowej albo całego dysku na inną partycję albo inny dysk albo nawet pendrive. W razie problemów uruchamiasz komputer z płyty Paragona i odtwarzasz obraz. I wszystko znowu działa. Albo na przykład możesz zrobić obraz partycji C na partycji D (jeżeli takowe masz) i w razie gdyby system padł, to uruchamiasz komputer z płyty Paragona i odtwarzasz obraz partycji C z partycji D. I wszystko działa. Jest mnóstwo możliwości, narzędzie jest proste w obsłudze, robisz obraz raz i zapominasz do czasu awarii. Albo wbudowany w Windows mechanizm kopii zapasowych http://windows.microsoft.com/pl-pl/wind … nd-restore (więcej w Google, hasło typu “kopie zapasowe Windows 7”). Kopie plików też chyba są możliwe.

Daj znać o efektach. Trzymam kciuki.

Pozdrawiam!

Czy przy opcji “napraw system” (oczywiście po włożeniu płyty) stracę moje zdjęcia. Po zainstalowaniu 7 nie wgrywałem żadnych “Service Pack” tylko to co sam uaktualniał system. Będę próbował Twoich rad, no wreszcie wezmę się za kopie zapasowe mojego systemu.

Właśnie o to chodzi w tej metodzie, że nie stracisz danych, byle byś w oknie “Gdzie chcesz zainstalować system Windows” http://vpx.pl/i/2012/06/22/whq2.png nie zaznaczył partycji systemowej, a potem kliknął “Opcje dysku (zaawansowane)” i “Formatuj”.

Jeżeli zaznaczysz partycję systemową i klikniesz Dalej (bez klikania w “Opcje dysku (zaawansowane)” i “Formatuj”), to wszystko powinno być dobrze.

naprawa-windows-wirusy-brakujace-pliki-t476472.html#p3005687

procedura-naprawy-systemu-windows-przez-nadpisanie-t447116.html

Tak na wszelki wypadek skopiuję swoje pliki na pendriva i w tedy zrobię naprawę systemu. Dzisiaj już nie dam rady, jutro praca (24 godz.) więc chyba dopiero w sobotę.

Dodane 18.07.2012 (Śr) 18:22

Wszystkie próby zawiodły. Chyba trzeba będzie zrobić format.