Czarny ekran Windows7

Mam takie pytanie, czy to wina Windowsa7 (64bit), czy może jakaś wada sprzętowa: od pewnego czasu, często po wpisaniu hasła podczas logowania pokazuje mi się czarny ekran i system się wiesza, muszę go wówczas restartować, i działa już dobrze. Często także, gdy pokaże się pulpit, to po kilku sekundach także ten czarny ekran się pojawia i muszę restartować “na chama”. Co się dzieje? Ekran jest zupełnie czarny, nawet kursora myszy nie widzę, nie działa żaden klawisz, czasem “na chama” wyłączyć się nie chce… Gdy system już pracuje, to nigdy się nie wiesza ani nie mam z nim żadnych problemów, jedynie po zalogowaniu… :twisted:

I inne pytanie, czy ktoś może wie, jak w Dell-u włącza się tryb awaryjny? F8 nie działa, do wyboru mam jedynie F2 = setup i F12 = reboot. Żaden inny F nie działa.

Jeśli jakimś cudem załaduje się system normalnie, zaglądnij do podglądu zdarzeń. Tam dowiesz się który sterownik lub program powoduje takie kwiatki.

Zaglądnęłam, godzina oznaczona czerwonym wykrzyknikiem była o 5h wcześniejsza od rzeczywistej godziny i dotyczyła “atikmdag”… :o

Spróbuj klawiszem DEL ewentualnie “esc”.

Chyba już wiem, co jest - nowa wersja Aqq wieszała system, wyłączyłam więc autostart i jest już okej. Jeśli jednak system ponownie się zawiesi, na razie po 2 uruchomieniach ładuje się dobrze, to odinstaluję łatkę KB982632 :slight_smile: