Czarny ekran z kursorem

Witam, mam pewien problem z laptopem. Otóż po włączeniu laptopa ładuje się Windows, ale po zakończeniu ładowania nie pokazuje się sekcja z logowaniem tylko czarny ekran z kursorem którym mogę poruszać.

Próbowałem przywracanie systemu i po przywróceniu wszystko działa jak należy, ale gdy laptop zostanie wyłączony i ponownie włączony to problem z czarnym ekranem znów występuje.

Kombinacja CTRL+ALT+DEL nie pokazuje niczego.

Próbowałem sfc /scannow, niby znajduje jakieś problemy ale nie może ich naprawić - log jest strasznie długi, mogę go załączyć jak trzeba.

Próbowałem chkdsk /f - nic nie pomaga.

Próbowałem TDSSKiller ale nic nie znalazł.

Wyłączeniu wszystkich usług poza Windows’owskich też nic nie daje.

Tryb awaryjny działa.

Format za bardzo nie wchodzi w grę dlatego może coś doradzicie?

Takie problemy może powodować antywirus.

W awaryjnym nie działają sterowniki od karty graficznej.

http://windows.microsoft.com/pl-pl/wind … -windows-7

Antywirus zainstalowany to Microsoft Security Essentials, w awaryjnym zabiłem proces msmpsvc.exe i zmieniłem jego nazwe na msmpsvcS.exe - on odpowiada chyba za usługę Micorosoft Anti Malware. W awaryjnym nie mogę odinstalować tego MSE przez panel sterowania. Ogólnie to co zrobiłem nic nie dało.

Spróbuje to zaraz zrobić, czyli usunąć sterownik karty graficznej przez menadżera urządzeń, zresetować, wbić znów do awaryjnego i wgrać sterowniki do grafy od nowa? A potem zobaczyć to coś z rejestrem?

Ogólnie to nie jest mój laptop więc nie wiem co było instalowane. W System Restore są same punkty przywracania przed aktualizacjami z Windows Update, tak 10 punktów.

U mnie było podobnie i doszłem do wniosku że to grafika w laptopie jest uszkodzona i musiałem zmienić płytę główna i wszystko zaczęło działać. Tryb awaryjny również działał, tylko na grafice vga, a po wyłączeniu grafiki w menadżerze urządzeń, normalnie windows startował i się wczytywał ale była tylko grafika vga. I jak już pisałem musiałem sprowadzić nową płytę główną z usa.

Po odinstalowaniu sterowników karty graficznej nie ma już problemu.

Próbowałem ze 3 różne sterowniki i z każdym to samo, nawet używając Windows Update i instalując z niego WDDM1.1 i WDDM2 Intel HD Graphics.

Jak chce zaktualizować sterowniki przez stronę internetową Intel to IE się crashuje a na Firefox’ie niby analizuje system ale analiza nie ma końca.

Próbowałem również klikając opcje Update Driver w menadżerze urządzeń i wybierając opcje aby Windows znalazł sam sterownik, ale to również kończy się czarnym ekranem z kursorem.

Czy oznacza to że padło coś na płycie? Czy coś z Windowsem jest nie tak? Da się coś jeszcze wykombinować?

Podaj model laptopa.

Asus K53E (wersja z procesorem Intel® Celeron® Processor B815)

Najnowsza wersja sterownika ze strony Asusa link (dla Windows 7 64 bit)

Nadal ten sam problem, próbowałem również starsze sterowniki.

EDIT:

Zapomniałem dodać że bawiłem się wcześniej w wyłączanie usług w MSCONFIG patrzyłem która usługa może powodować taki problem i dostrzegłem że po włączeniu wszystkich usług poniżej usługi SPP Notification Service nie powoduje tego problemu. Ale jak włączyłem tą usługę to problem znów występował. Nie chciało mi się bawić w patrzenie czy dalsze usługi również powodują problem. Ale chyba nic nie jest z grafiką bo Aero działało itp.

Może to coś z Windowsem jest powalone jak sfc /scannow nie może naprawić jakiś tam błędów?

Ktoś pomoże? Jakieś pomysły?

Dodane 14.09.2013 (So) 22:26

Zrobiłem naprawę używając płyty instalacyjnej, ale nadal był ten sam problem.

Problem znikł po instalacji nowego Windows’a.