Czarny ekran

Witam,

Mój problem przedstawia się następująco. Posiadam płytę główną ASUS P5Q, i procesor Inel Core 2 Duo 2,8Ghz. Kiedy mam włożony ten procesor do płyty głównej, komputer normalnie odpala wiatraki chodzą, tylko monitor tak jakby nie zaskakuje. Miga cały czas niebieska lampka pod monitorem. Po włożeniu Pentrum 4 3,0 Ghz do komputera wszystko było, normalnie. Próbowałem zmienić kable od monitora, problem nadal występował.

Miałem taki sam problem w dzień w którym złozyłem komputer. Mianowice też monitor nie zaskakiwał. Dałem płyte na serwis, nie stwierdzili zadnych uszkodzen, tylko aktualizowali mi BIOSa, ale płytkę trzymali przez 14 dni. Chciałbym tego uniknąć gdyż komputer jest mi teraz bardzo potrzebny. Może mi ktoś doradzić jak sobie poradzić z tym problemem?

Mój komputer składa się z:

Płyta główna: ASUS P5Q

Dysk twardy: WD 500GB

Zasilacz: Blue Storm 500

Procesor: Intel Core 2 Duo 2,8 GHz/Pentium 4 3,0 GHz

Karta Graficzna: GeForce 9800 GT (Na pudełku pisze jeszczce ze jest Palita)

Czytnik Kart

DVD-ROM

Monitor: Samsung SyncMaster 2233

Bardzo proszę o pomoc i dziękuję!

czyli startuje na p4 a nie na c2d?? procesor uszkodzony, zobacz jaki jest stan złotych styków na spodzie proca c2d.

Pamiętasz czy dotykałeś styków proca? Jeśli tak to może pomóc przeczyszczenie styków alkoholem izopropylowym, dotykanie styków przy LGA jest często zabójcze dla proca. Może płyta też potrzebuje resetu biosu po zmianie proca.

mówisz o tych na procku czy tych takich igiełkach na płycie głównej?

jak go mam resetować? Ja wsadziłem P4 bo mi C2D nie chciał działać:) Jak możesz to napisz mi na gg 7007595

reset cmos…

po wsadzeniu nowego proca widac plyta nie wykrywa go poprawnie 8)

Bardziej o proca bo przy trąceniu styków na płycie pewnie by się od razu by się pokrzywiły, i łatwiej dotknąć styków proca.

Reset robisz zworką, piny z pozycji 1-2 przestawiasz na 2-3 na kilka sekund, komputer musi być wypięty z wtyczki, potem przestawiasz z powrotem na 1-2, lokalizację masz na tym zdjęciu

d1338a3bc11a6cecm.png

Zresetowałem biosa zworkami. Zrobiłem zdjęcia, może one coś pomogą.

Zworki:

http://img64.imageshack.us/img64/4889/dsc01482.jpg

Procesor Intel Core 2 Duo:

http://img694.imageshack.us/img694/6729/dsc01485v.jpg

Wiem ze zdjęcia są troszke niewyraźne ale może pomogą.

odepnij zasilanie od płyty głównej i wyjmij na chwilę zasilanie… ogólnie procesor nie ma uszkodzonych styków…

to bios został zaktualizowany czy nie, jaki to dokładnie model procesora?

Dodane 02.01.2010 (So) 20:07

e7400?

Wyłączyłem komputer z zasilania, wyjąłem baterie biosu, wyciągnąłem pentium 4. Wsadziłem Core 2 Duo który uprzednio przeczyściłem szmatką nawilżoną spitytusem. Później założyłem wentyl. włożyłem baterie, podpiąłem zasilanie, ale problem nadal występował. Może to wina procesora i dać go na serwis?

skoro wszystkie inne podzespoły działają z pentium d to tak.

Sorki za głupie pytanie, obejmie mi to gwarancja?

mercurial , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Jak proc nie nosi śladów działania kwasu, lub montowania młotkiem, jest na gwar to nieś do sklepu niech sprawdzą czy ślą na dalszy serwis.