Czarny Ekran

Wszystko zaczęło się dziać zaraz po tym jak sformatowałem wszystkie partycję i ustawiłem ich rozmiar na nowo… Teraz gdy oglądam film we Flashu na pełnym ekranie to tnie się okropnie , a wcześniej mogłem w HD płynnie oglądać… Albo kiedy gram w jakąś grę to po parunastu sekundach robi się czarny ekran i muszę resetować kompa :confused: Kompa czyściłem ostatnio w tamtym tygodniu i jakoś działał do formatu… Sterowniki od dźwięku , karty i monitora zainstalowałem najnowsze wersję więc to chyba nie ich wina… Jeszcze nie mam sterów od płyty głównej… Czy to może być przyczyna tego problemu ? Proszę o szybką odp :slight_smile:

Może to być przyczyna, bo dobrze jest po formacie na samym początku zainstalować sterownik do czipsetu płyty głównej. A potem dopiero dźwięk, grafikę. Sterowniki do monitora to rzadkość. Napisz jaki masz sprzęt i jakie dokładnie sterowniki zainstalowałeś.

Dodane 23.05.2010 (N) 13:13

Ważne jest jeszcze czy prawidłowo zainstalowałeś biblioteki DirectX 9.0c - http://www.hotfix.pl/articles.php?article_id=22

Karta : ATI Radeon AH2600 Series - Stery 10.4 AGP Hotfix

Procek : AMD Athlon XP 1800+

Płyta główna : Epox EP-8RDA3(I)/8RDAE(I)

RAM : 2,1 GB

I stery do dźwięku , które zawsze instalowałem…

Zaraz zainstaluje stery do płyty i ewentualnie przeinstaluje stery do grafy i powiem czy pomogło :]

DX zainstalowałem na 100% poprawnie :slight_smile:

Dobrze. W zasadzie prawidłowa kolejność instalacji jest taka:

  1. Sterownik do chipsetu płyty głównej

  2. Sterownik do karty dźwiękowej

  3. Sterownik do karty graficznej

  4. Biblioteki DirectX 9.0c .

Jeśli problem nie ustąpi wypróbuj inną (starszą) wersję sterowników do grafiki.

Ok , zainstalowałem stery do płyty i wszystko hula xD

To wspaniale. Miło, że mogłem pomóc :slight_smile: