Czarny ekran

(Fs Hawk) #1

Dostałem stary komputer 200 Mhz chciałem zrobić go jako stanowisko do internetu jednak po zainstalowaniu windowsa i restattach powinien sie pojawic pulpit jednak tak nie jest dysk pracuje napęd cd teź lecz po jakiś 10 sekundach pokazuje się czarny ekran i w lewym górnym rogu pojawia się mrygająca kreseczka . I tak za kaźdą próbą :frowning: Próbowałem instalować 95/98 i Me ale tak samo się zachowuje . Zainstalowałem 2000 i jakoś działa ale sterowniki do niego nie pasują co z tym fantem zrobić ??

(JNJN) #2

Jak 2000 chodzi to i WIN 98 musi.

Sprawdzić dokładnie kompa (wyłączyć w biosie sprawdzanie boot sectora dysku na wirusy na disabled) ,użyć innej płyty CD z WIN98/ME i instalować system z komendy setupcor.exe.

Poczytaj najpierw tutaj:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=75434

(Azpr) #3

JNJN czytaj dokladniej.. on juz ten system zainstalowal wiec po copoada z inna płyta CD? :wink:

sprawdz ustawienia w biosie...

(JNJN) #4

Zainstalował 2000 ,a próbuje zainstalować WIN 95/98/ME i mu nie chodzi - ja mówię o płycie CD z systemem WIN98/ME - czytaj dokładnie.

(Witam200) #5

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=2792

jakie sterowniki od czego?

(Fs Hawk) #6

Stery do Grafiki i Dźwięku nie pasują poniewaź sprzęty był przystosowane najwyźej do windows 98 . A w 2000 są juź jakieś sterowniki cyfrowe czy coś takiego źe tamte stare nie pasują :frowning:

(Witam200) #7

wejdz na strone producenta karty graficznej,dzwiekowej i sciagnij odpowiedni e stery pod win 2000

(Fs Hawk) #8

Szukałem już dawno myślisz że producentowi chce się udostępniać sterowniki do kart które już mają 9 lat :shock: Oni już po 3 latach kręcą nosem na stare modele myśląc że ludzie kupią nowe .

Karta Graficzna to Diamond Stealth Video 2500 PCI znajdziesz stery pod 2000 jesteś bogiem bo ja widziałem ledwie pod 95 8)

Takiej Opcji jak ACPI nie ma w opcjach płyty głównej :?

Wywaliłem wszysko sieciówke , dźwięk a karte graficzną zamieniłem na inną i tak samo jest jak było :frowning:

(Witam200) #9

nie mam dzis ochoty byc bogiem :stuck_out_tongue: ale podam Ci przydatne linki:

1.klik

2.klik

1. poszukaj na p2p