Czarny monitor,komp chodzi błagam o pomoc!

Witam mialem dzis z kompem taki problem… wyjmowalem z niego dysk (komp chodzil)odpielem zasilanie i tasme wyjęlem dysk i zaczelem podl. cd rom tasma ok a zasilanie lipa kiedy podl komp sie wyłączyl.Na pocz nie chcial sie wlaczyc… ale po jakims czasie odpalil pochodzil 5 min i zrestartowal sie.Problem powtozyl sie ok 3 razy potem na ekranie widac jedynie czarne tlo jak by byl w stanie czuwania wentylatory kreca sie dysk chodzi procek gzeje sie normalnie ale nie ma obrazu…Czego to moze byc wina,czy jak zmienie zasilacz to cos pomoze? naszczescie mam sporo czesci zamiennych jak ram grafika i płyta…ale co to moze byc? kondensatory na plycie nie są wybrzuszone…

Zresetuj BIOS płyty głównej (wyłącz komputer, wyjmij baterię z płyty głównej na co najmniej 30 minut. Po tym czasie włóż baterię z powrotem i włącz komputer).

Posprawdzaj, czy wszystko jest dobrze podłączone.

Dysk twardy ATA ?

Dysk twardy i CD-ROM masz na jednej taśmie IDE ? Jeżeli tak, to napęd podłącz do drugiej taśmy (SECONDARY), tak, żeby napęd i dysk twardy były na osobnych taśmach. Oba te urządzenia ustaw zworką na MASTER (MA).

Dysk jest ze starych seri wszystkie wiatraczki dzialaja nie czuc spalenizny zadnej ,dysk podl jest na innej tasmie a dvd na innej dvd tez dziala wysuwa sie przy tym czarnym monitorze…czyli ta bateria? ok a jakies jeszcze pomysly co to za diabel :evil:

Zworki w obu urządzeniach ustawione są na MASTER ( MA ) ? --> ZWORKA

Zresetuj BIOS (co najmniej 30 minut).

Od razu sprawdź, jaki masz zasilacz (producent, moc).

Napisz, jaką posiadasz konfigurację sprzętową komputera.

Albo bios zresetuj specjalną zworką tu wystarczy 5s i masz pewny restart BIOSU, a która to zworka to napewno jest w instrukcji, jak jej nie masz to napewno jest na stronie producenta w formacie PDF.

A jak włączasz kompa to słyszysz że cos tam się uruchamia to znaczy np. dźwiek uruchamiania Windowsa?

Bo jak tak to podmień grafikę. Ale myśle że to sprawa restartu BIIOS’u bo u mnie też tak było jak przekładałem cześci do nowej budy, ale tylko taki znaczek migał w lewym górnym rogu i pomógł reset ustawień BIOSU.

W najgorszym przypadku uszkodziłeś płytę albo coś z prockiem nie tak.

athlona 1.8 ,grafika to msi geforce FX5600 XT-VTDR128.plyta tez msi KT6V-SR zasilacz Superred DC12V 0.12A CHA8012BBS-A a ile wat to juz tu nie podali na nim

costam sie uruchamia slychac jak cos pyka pstryka normalnie tez tak bylo a tu teraz psikus i takie cos ze na monitoze nic nic nie miga jest jak w stanie czuwania pomaranczowa lampka i tyle wszystko niby chodzi jak normalnie jak by sie plyta przez to spiecie spalila ze podl na uruchomionym kompie dvd to tak by wszystko dzialalo? mam na zapas epoxa ale przekladanie plyty to ostatecznosc

Dvd by Ci chodziło bo dostaje zasilanie. Może Ci tak przypadkowo procek padł albo cos nie łaczy, masz cos na podmiankę? Bo mi sie wydaje że tobie w ogóle procka nie wykrywa, wyjmij go i jeszcze raz włóż bo może radiator zruszyłeś i teraz nie chodzi.

procka tylko na podmianke nie mam a reszte grafike plyte gl ramik i zasilacz mam …czyli to nie zasilacz? cały czas sie mocno nagrzewa…

Ciechan , zresetowałeś BIOSa ?

nie to nie moj komp bede mial z nim kontakt dopiero jutro,zresetuje tego biosa i zobaczymy mam nadzieje ze to pomoze… ![-o<

luzik po problemie reset biosa pomogl zasilacz wymieniony komp chodzi po oczyszczeniu avastem i hijackiem + zainstalowaniu sp2