Czas na wymiane zasilacza?

(Xqwzts1) #1

Witam, spójrzcie na mój sprzęt, mam do tego zwykły made in china zasilacz 400w, oto jak sobie z napięciami radzi:

jijijinj6.th.jpg

chciałbym może się trochę pobawić w o/c no i nie wiem czy zostawiać ten zasilacz, czy kupić nowy? a jeśli nowy to jaki polecacie?

(Cosik Ktosik) #2

On sobie nie radzi. Przekroczona norma ATX dla 12V (max może być 12.60V).

Może kup OCZa SXS 500W Rev.2

(Darth ReX) #3

No na pewno zasilacz do zmiany, ale programy nigdy ci prawidłowego napięcia nie podadzą.

(Wigrus1) #4

xqwzts , czasem programy błędnie pokazują napięcia, czasem jest dobrze.

Ale ja bym tam nie ryzykowął na tym co masz sprzęcie tylko zakupił coś nowego,

http://www.komputronik.pl/Zasilacze_do_ ... src,ceneo/

spoko zasilacz, a później kręć proca i grafę :slight_smile:

(Xqwzts1) #5

załóżmy, że te napięcia są dobre (bo innego punktu zaczepienia nie mam) między 12.60V a 12.65V jest spora różnica?

aha, stary zasilacz działa niesamowicie głośno (jak dla mnie) a zależy mi na wyciszeniu kompa, czy ten OCZ który tu kolega podał działa cicho?

(Cosik Ktosik) #6

Jak dla mnie spora jest różnica od 12V. 12.65 to już przesada dla elektroniki. Możesz coś usmażyć, jak napięcie wahnie się w górę. Zresztą, szkoda kondensatorów na płycie.

(Xqwzts1) #7

ok dzięki za rady, dozbieram jeszcze parę zł i kupię chyba tego ocz, głównie dla spokoju, ale też dla ciszy i o/c:]

(Xqwzts1) #8

wie ktoś czym się różni rev 2 od rev 1?

(Cosik Ktosik) #9

Rev 2 jest cichszy (inny wentylator). Porównaj ilość wtyczek, tam może być dodatkowa różnica.

(Spoongti) #10

Polecam zasilacze TAGAN. Może trochę drogie ale warto! Miałem zasilacz TAGAN 380W i po 24 miesiącach coś z nim było nie tak, mianowicie przy włączaniu się PC resetował się raz po raz, dopiero po 5-10 min resetowania wchodził do windy :stuck_out_tongue: jak już odpalił to śmigał,działo się tylko podczas włączania... więc oddałem go do serwisu... (Jak dobrze że 3 lata gwarancji było :smiley: ) po paru dniach poszedłem po zasilacz i się okazało że TAGAN nie bawaił się w naprawianie mojego zasilacza, tylko dali mi NOWY i mocniejszą wersje Tagan U33 2-Force II Series 400W :smiley:

http://www.nvision.pl/_plugins/content/ ... ent.157.17

W TAGANach w serii U33 2-Force II, możesz połączyć kilka linii +12V w jedną mocniejszą (na przykład w modelu 900W, jego 6 linii 20A można przekształcić w jedną o obciążalności 70A, w modelach 400W i 500W 2 linie +12V w jedna 20A). Przydatne, jeżeli chcemy pobawić się w ekstremalne pokręcanie.

Jak masz kase to kupuj TAGANa jakiegoś 600-700W a co! Będziesz miał na lata.

btw. TAGANY pracują b.cicho!

Pozdro

http://www.komputronik.pl/Zasilacze_do_ ... ,kat,2920/ - rożne TAGANy :wink:

(Xqwzts1) #11

problem w tym, że nie mam kasy :stuck_out_tongue:

(Darth ReX) #12

Tagany są dobre, ale nie opłacalne. W ich cenie można mieć równie dobry, ale TAŃSZY zasilacz.

(Spoongti) #13

Jaki masz budżet na zasilacz?

No tak, lepiej kupić tańszy zasilacz, aby tylko był. #-o Dobry zasilacz to podstawa! :wink:

TAGAN nie opłacalny? :hahaha:

(Xqwzts1) #14

150-200zł. ocz to też dobry zasilacz [-X

(Darth ReX) #15

No a opłaca się bulić w kij kasy za zasilacz 500W, kiedy taniej od niego jest 600W lub jeszcze mocniejszy zasilacz, który oferuje TO SAMO, lub nawet WIĘCEJ?

(Xqwzts1) #16

kolega miał chyba na myśli, że jest nieopłacalny w stosunku wydajności do ceny :slight_smile:

(Darth ReX) #17

A jest inny rodzaj opłacalności? o_O

(Xqwzts1) #18

może Spoon uważa, że tak :smiley:

(Rivon) #19

Mi na moim OCZ pokazuje everest na 12V 12.89 , natomiast w biosie mam 12.34 i waha się raz na 20 sekund na 12.19 , 3.3 stoi w miejscu :slight_smile: Polecam OCZ 600W SXS ! Zapłaciłem z przesyłką 215zł i myślę, że to dobry zakup :slight_smile: