Czas pracy w menedżerze zadań

Mówi się, że żadne pytanie nie jest głupie, tylko odpowiedź… Ja mam pytanie odnośnie menedżera zadań. W trybie “więcej szczegółów”, w zakładce “wydajność” i po kliknięciu na CPU, na dole ekranu jest pozycja “czas pracy”. Moje pytanie: jak jest ten czas pracy liczony? Pytam z czystej ciekawości, ponieważ jak patrzę na swój czas - 1:20:32:[sekundy] - to nie wiem, jak go czytać. Czy oznacza to, że komputer chodzi jeden dzień, 20 godzin itd., czy co? Czy to jest suma całego czasu działania systemu od instalacji czy co? Bo jak tak, to trochę mało… W8 mam od około tygodnia. A może jednak?

To znaczy że komputer chodzi o 1 godziny, 20 minut i 32 sekund. Jeżeli go wyłączysz/zresetujesz to czas będzie szedł od nowa i jest liczony od momentu włączenia systemu Windows.

Pomyliłeś trochę jednostki. Pierwsza cyfra to dzień, a nie liczby godzin, a później dopiero są godziny i tak dalej. Autor pytanie podał sekundy w nawiasach :wink:

To wychodzi na to, że komputer (biorąc zapis z mojego postu na początku) chodzi: 1 dzień, 20 godzin i 32 minuty, czyli 44 godziny i 32 minuty :wink: Coś mi się zdaje, że ten wyświetlany czas to suma całego czasu, jaki Windows chodzi od zainstalowania… Choć z drugiej strony trochę to mało…

Przyznam się że za odnośnik brałem tą samą informację z Menadżera zadań w Win7 :wink:

To nie jest czas od zainstalowania, ale czas od ostatniego pełnego uruchomienia. Tak się składa, że normalne “wyłączenie” to w zasadzie uśpienie (częściowa hibernacja), więc licznik czasu się nie resetuje.

Kiedy następuje pełne uruchomienie ? :wink:

Po restarcie. Albo po wyłączeniu “Fast startup” w opcjach zasilania.