Czas w win7

Witam,

Chciałbym się skonsultować w takiej może błahej sprawie, bo dotyczącej problemu ustawienia strefy czasowej w win7.

Zauważyłem, mianowicie, że w nagłówkach e-mailowych czas wysłania przedstawiony jest jakbym by w strefie czasowej GMT +3 mimo ustawienia w systemie strefy warszawskiej. Jeśli wysyłam sam do siebie to czas wysłania jest w porządku (chociaż strefa zła), ale jeśli dostaję mejla od kogoś to już jest czas wysłania pozniejszy o godzinę czyli z przyszłości. Obecnie ustawiłem sobie strefę londyńską i nasz czas i w mejlach jest już dobra godzina wysłania i strefa (+0200). Ciekawi mnie jak to wygląda u innych użytkowników win7, a zwłaszcza na innych wersjach, bo ja akurat używam win7 enterprise trial.

IMO za dużo kombinujesz :slight_smile:

Ustaw czas/strefę czasową na UTC+1 (Warszawa, Zagrzeb, Sarajewo…). System powinien sam “dorzucić godzinę ekstra” z racji obowiązywania w Polsce czasu letniego. Od razu albo po restarcie komputera - pod warunkiem zostawienia zaznaczonej opcji automatycznego dostosowania do czasu letniego.

Dopiero wtedy czas wyłania/odebrania maila będzie najbardziej zbliżony do rzeczywistego. A jeżeli nadal będą przypadki jakichś “dziwnych” opóźnień lub maili pisanych z przyszłości to i tak nic z tym specjalnie nie zrobisz. Bo wina leży po stronie administratora serwera poczty, któremu się zapomniało albo nie chciało poprawnie ustawić czasu na w/w serwerze.

Pokażę kawałek nagłówka to może będzie jaśniej niż moje wywody:

Received: from WEB02 ([194.0.171.144]) by xenium.pl with MailEnable ESMTP;

Fri, 23 Apr 2010 18:43:33 +0200

MIME-Version: 1.0

From: admin@dobreprogramy.pl

To: mojekonto@gmail.com

Date: Fri, 23 Apr 2010 19:43:33 +0300

Subject: Link aktywacyjny

Content-Type: text/html; charset=utf-8

Content-Transfer-Encoding: base64

Message-ID: <62332F06E22048BAB1ED9DB983303E36.MAI@xenium.pl>

W pierwszej pogrubionej linijce, licząc od dołu, strefa czasowa jaka została określona przez moją maszynę. Jak widać jest źle:+0300.

W drugiej pogrubionej linijce, strefa czasowa serwera SMTP jest ok: +0200