Czasopismo komputerowe (BEZ GIER)

(wymiatacz01) #1

Witam

Jest już wiele tematów tego typu, ale mam trochę inne preferencje niż inni.

Poszukuję czasopisma komputerowego dla mnie. Chciałbym, żeby nie było w nim nic o grach komputerowych.

Powinno być dosyć o gólne. O przeglądarkach, sprzęcie, systemach itd (ale bez gier). Może być z płytką.

Byłoby najlepiej gdyby był tylko o komputerach tzn żeby nie było tematów o telewizji itd.

Jestem napewno już nie początkujący, może taki średnio zaawansowany. Więc żeby nie było tam jakichś tematów jak

zrobić tabelę w wordzie lub jak wypalić płytę. Najlepiej gdyby to był miesięcznik i niezbyt drogi 18 - 20 zł maksimum.

Co mi polecacie ? Zastanawiam się nad PC world, PC format i KŚ

Ale możecie podać inne propozycje.

(Msprungk) #2

Wybór jest obecnie skromny. PC World z tych wszystkich jest w sumie najbardziej profesjonalny

(Jacob) #3

Ale są jeszcze inne - NEXT - obecnie nowa formuła - mniej profesjonalny, bez żadnej płytki - ale za 4,90 zł.

PC Format - nieco droższy, ale za to więcej stron, z płytką - teraz nawet DVD.

Powinieneś najpierw kupić kilka, poczytać i wybrać tą która tobie najbardziej przypadnie do gustu. My Ci nie powiemy co masz czytać

(Wiktor 1996 96) #4

Także polecam NEXT już od ponad roku tylko go czytam jeszcze może KŚ :smiley:

(wymiatacz01) #5

Dodałem ankietę.

Wiem, że nie powiecie mi co czytać, ale doradźcie . Nie powinno być w nim nic o grach .

Ponadto żeby nie było jakichś tematów o tym jak wstawić tabelkę do worda lub wyczyścić płytę, bo to jest banalne :slight_smile:

Aha zapomniałem dodać że byłoby najlepiej gdyby był tylko o komputerach tzn żeby nie było tematów o telewizji itd.

(Johny) #6

Jeszcze jest PC World Komputer,co do "tabelek Worda" to niestety poziom pism spadł - rozpowszechnienie komputerów powoduje napływ początkujących użytkowników,(wydawnictwa starają się ich pozyskać - zawsze to kilka sprzedanych egzemplarzy pisma więcej) dla nich dają takie artykuły

(Irydium) #7

Jak padła nazwa PC World to powinno i paść CHIP, jak ktoś zna niemiecki to najlepiej w Empiku kupować niemiecki Chip bo ten jest rewelacyjny.

(pakierhakierxd) #8

Ja ci polecam pc worlda sam ostanio wziełem prenumeratę na 5 numerów 39,80 promocja:)

gratis płytka windows 7 rc :smiley:

2 wersje na 1 dvd 8.5gb

(fiesta) #9

:x :x :x

Tam tylko takie 'porady"

Jak już to Ekspert albo Next.

(Mati90 3) #10

Kiedyś jak jeszcze moja wiedza na temat IT była zerowa, czytałem Komputer Świat, czasami KŚ Ekpert, potem przeszedłem na NEXT świetne, profesjonalne czasopismo, obecnie korzystam z vortali o tematyce komputerowej, chociaż gazetke też fajnie czasami poczytać

(Wiktor 1996 96) #11

NEXT był wporzo ale od nowego numeru za 4,90zł jest mniej o nowościach ze świata technologii :stuck_out_tongue: i 2 razy mniej stron ale fajne pisemko :smiley:

(sla17) #12

PC World.

Komputer Świat przestałem kupować, gdy przeczytałem porade "jak dodawać konktakty do listy GG" hahaha.gif

Komputer Swiat Expert trochę też się popsuł :frowning:

PC Format, NEXT i takie inne tanie "ProPisemka" nie przyciągają mojej uwagi.

CHIP też niczego sobie :wink:

Wiadomo - jakość można rozpoznać po cenie :lol:

(fiesta) #13

Bzdura, a szczególnie jeśli chodzi o prasę :stuck_out_tongue:

(Danielson) #14

ze względu na przymus CRN Polska. :stuck_out_tongue:

(Kpc21) #15

Przecież od tego jest Komputer Świat, po co poruszać takie tematy w PC World Komputer?

(wymiatacz01) #16

No tak.

Ale mam zasadnicze pytanie.

1. W których czasopismach z tych przez was wymienionych jest najmniej o innych rzeczach niż komputery i laptopy (telewizory,jakieś Ipody itd) ?

2. W których czasopismach z tych przez was wymienionych nie ma napewno nic o grach ?

3. Jakie są ceny każdego z czasopism przez was wymienionych i po ile średnio mają stron ?

4. Jak byście posegregowali (PC format, PC world, CHIP, NExt, KŚ, KŚ expert itd) pod względem zaawansowania tzn które opisuje proste rzeczy np. wypalanie płyt, a które trudniejsze ?

I ile kosztuje PC world ?

(sla17) #17

Nie spotkałem takiego, ale pewny nie jestem :wink:

PC Format, Komputer Świat o grach mówią napewno. Nawet w Enterze były gry :slight_smile:

Najlepiej przejdź się do sklepów z prasą (inMedio np.) i sam zobacz, pomacaj :stuck_out_tongue:

Ja bym poleciał tak (od najłatwiejszych)

1. Komputer Świat/PC Format/ Next (żal.ru)

2. KŚ Ekspert/PC World/Chip (najlepiej samemu zobaczyć)

PC World kosztuje 19,90zł z płytą, nie wiem czy są wydania bez płyty :stuck_out_tongue:

(wymiatacz01) #18

Są wydania bez płyty PC worlda. Mam tylko pytanie.

Czy e-wydanie (bez płyty) PC worlda można kupić w kiosku lub jakimś empiku, salonie prasowym czy można tylko przez internet ? Kosztuje tylko 8 zł

(fiesta) #19

Twoja "umiejętność" korzystania z zasobów internetu jest wręcz porażająca !!

http://www.prenumerata.pcworld.pl/prenu ... mularz.asp

:stuck_out_tongue:

(Jacob) #20

Możesz jeszcze powiedzieć, czemu nie chcesz nic o grach? Jeśli tam w PC Formacie jest opis jakiejś gierki, to jeden artykuł i tyle. Reszta jest o czymś innym - ale jeśli przez ten jeden artykuł nie kupisz całej gazety - to powodzenia w szukaniu super pisma - mogę Ci zagwarantować, że w każdym czasopiśmie jakie jest, znajdziesz artykuł o tematyce jaka Cię nie interesuje - przewrócisz kartę i masz już jakiś inny.