Czasowo spadają FPSy w grach


(Paw Grabowski) #1

Gram w World od Tanks i Kings Bounty Wojownicy Północy i czasowo spadają mi FPSy do 15, a momentami nawet mniej. Zaczęło sie to juz jakiś czas temu i próbowałem różnych opcji od defragmentacji, przez czyszczenie rejstru po skanowanie szczepionkami. W zależności od gry wszystko wraca do normy od kilkunastu sekund do nawet kilku minut. Jeśli w wojownikach nie jest to bardzo drażniące to w WoT jest już to naprawdę denerwujące, w szczególności, że nie zależy to od ustawień grafiki, bo przerobiłem już chyba wszystkie opcje od minimalnych do maksymalnych. http://www.wklej.org/id/965829/ http://wklej.to/eoUMa


(Paw Grabowski) #2

Mój sprzęt to laptop Lenovo Y570 Intel core i5-2430m, Nvidia Geforce GT 555M 4GB, RAM DDR3.


(rgabrysiak) #3

Cześć

Sprawdzałeś temperatury podczas normalnej pracy jak i pod obciążeniem? Laptop przypadkiem się nie przegrzewa? Jeżeli tak wyczyść układ chłodzenia i przy okazji wymień pastę bądź thermalpady na CPU i GPU.


(Paw Grabowski) #4

Laptop był kupowany w czerwcu zeszłego roku i już potrzebna była by wymiana pasty? Co do czyszczenia do ostatnio to robiłem, bo chodził głośno podczas przeglądania internetu i wtedy monitorowałem temperaturę. Przy obciążeniu temp grafiki dochodziła momentami do 80 stopni. Wkleiłem temp z przeglądania internetu troche mnie martwi temperatura procka.


(rgabrysiak) #5

Cześć

Jak dla mnie temperatury są trochę za duże, przeczyść układ chłodzenia i sprawdź czy sytuacja ulegnie poprawie.


(Paw Grabowski) #6

Czy przez czyszczenie chlodzenia rozumiesz czyszczenie wiatraczka sprezonym powietrzem? Jesli tak to robilem to w zeszlym tygodniu.


(rgabrysiak) #7

Cześć

Nie, chodziło mi o dokładnie wyczyszczenia układu chłodzenia (moim zdaniem sprężone powietrze tak naprawdę nic nie daje).