Czasy włączenia i wyłaczenia Win XP

Kolejne moje może dla nie których durne pytanie ale mam problem mianowicie.

mam pytanie. komputer wymieniam zawsze stopniowo. Od tamtego roku wymieniłem już wszystko i nie uważam żeby to był szmelc. Nie jest z najwyżej półki ale z tej niskiej też nie. Kiedyś jak miałem jeszcze starego rupiecia zawsze zachwycałem sie szybkością wyłączenia i włączania windowsa XP. pomyślałem będzie nowy sprzęt i wszystko będzie jeszcze lepiej .smigało niż u kumpli. A tu nie.

problem polega na tym że bardzo długo włączą mi się i wyłącza Windows XP. próbowałem już metod rożnych które polecał pcFormat (wyłączanie różnych rzeczy w biosie itp)

Nie pomogło mój system:

ładuje sie - ok. 45sekund

wyłącza sie - ok. 32sekund

Bez przesady ale to są bardzo długie czasy. Można sie przyzwyczaić ale wiem ze może też i powinno byc szybciej.

Kupując dysk miałem problemy iż mam płytę główna pod chipset VIA (szmelc) i musiałem wgrać sterowniki VIA HYPERION żeby dysk w ogóle jakoś chulał. Bez wgrania ich dysk Seagate nie chodził jak jakis 20 letni szmelc mianowicie kopiowanie plików 700mb trwało ponad 1h itd itd.

Pomóżcie od czego może wynikać tak długie włączanie systemu i wyłączanie porównywałem z kumplem (lepszy sprzęt) ale te czasy były tak krótkie ze ja nie wiedziałem jak to możliwe.

sterowniki, duża ilość dysków twardych i innych preryferiów, mała ilość pamięci tam ( w twoim wypadu odpada), wyjąłeś zworkę ograniczająca sata 2 do sata1??

spróbuj skorzystać aplikacji BootVis, wgraj najnowsze sterowniki, uaktualnij system.

Złączono Posta : 04.08.2007 (Sob) 12:28

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=414&t=29

zapomniałem i lektura

http://www.tweaks.pl/czytaj,bootvis_prz … …,43.html

Poczytaj to http://www.searchengines.pl/index.php?showtopic=5989 o optymalizacji windows, jest też coś o zamykaniu :stuck_out_tongue:

Witam

Moj PC który ma 640 DDR i Sempron 2200+ (1.5 Ghz) włącza mi się ok 40 sekund a wyłącza w 29 sekund, a pamiętam że nie dawno nawet szybciej się wyłączał niż te 29 sekund.

czytaj wyżej…

destroy sądze ze masz “dobre czasy” i nie powinieneś nic “grzebać”

możesz zyskać kilka sekund tracąc wiele więcej żeby ten efekt uzyskać. :wink:

probowałem - czasy dalej takie duże

Dlatego trzeba to rozwikłać. U mojego kumpla wyłącza sie 6sekund tez tak chce :stuck_out_tongue:

Ta na prawde super czas. spieszysz się wyłaczasz kompa to i tak musisz czekać te 30sekund a dysk jest jeszcze świerzy rzekłbym.

HELP ME :slight_smile:

Jesli chcesz by ci się wyłączał komp szybko to zajżyj do

SPRAWDZONE PORADY-

Mi pomogło system restartuje się w niecałe 3sec:)

:o Ja głowy bym obrócić do tyłu nie zdążył chyba

lanmaster22

Dzieki za te linki :slight_smile:

Użyłem nie których porad i teraz system włącza sie ok. 38 sekund (wynik poprawiony o (ok. 4sekundy)

System wyłącza się uwaga tutaj - 8sekund (wynik poprawiony o ok. 24sekudny)

Jutro jeszcze defragmentacja może będzie jeszcze lepiej :slight_smile:

ja mam tak ustawione:

WaitToKillAppTimeout na:50

WaitToKillServiceTimeout na:100

ustawienie pamięci L2:1024

To można ustawiać mniej niż 2000 (2tysiace) ?

ja mam ustawione 2k.

czy będą jakieś konsekwencje i ogólnie to czego to są ustawienia?

:hahaha:

destroy wybacz mi ale naprawdę nic dodać nic ująć :x

ps.

tak z ciekawości jak sprawdzasz czas ,bo jestem ciekawy i sam chce dokładnie sprawdzić “czasy” na moim kompie .od kiedy mierzysz czas …kiedy przestajesz czy do momentu pełnego uruchomienia systemu czy może wcześniej wyłączasz stoper ?

czas, w ms, oczekiwania na zamknięcia aplikacji

czas, w ms, oczekiwania na zamknięcia usługi systemu windows

po upływie tego czasu program, usługa zostają niezwłocznie wyłączone (czasami niektóre programy zanim zostaną zamknięte są bezczynne(nie wykonują żadnych operacji itp.), te opcje ograniczają tą bezczynność)

Złączono Posta : 04.08.2007 (Sob) 20:21

ten czas powinien być liczony od momentu startu systemu przez bootloader do momentu kiedy wszystkie usługi, programy startowe zostaną uruchomione.

możesz jaśniej :shock: , nie jestem pewien ale sadze że niektóre usługi działają w “tle” i skąd ja mam wiedzieć ze są już w pełni aktywne ? :lol:

BTW.

temat bomba :mrgreen:

zwykle objawia się tym że dysk przestaje intensywnie pracować… :stuck_out_tongue:

zależy jaki i “czyj” :wink:

Umiejętność czytania. Może włączania się nie poprawił ale jakbyś dobrze popatrzył widziałbyś że wyłączanie jest o wiele szybsze. Sprawdzam czas tak że gdy naciskam przycisk POWER równocześnie właczam stoper. Kiedy Windows przejdzie do wyboru użytkownika sprawdzam ile czasu upłyneło.

Turkissh

Dzięki że mi spokojnie wytłumaczyłeś. czyli liczba wpisana to jest czas?

Nie lubię takich typów nic nie wnosi a pisze. Ja za to dostałem ostrzeżenie.

Chyba jeżeli mam problem a tutaj ja ewidentnie widziałem gdyż komputer wyłączał się strasznie długo to chyba warto napisać.

tak.

To jak wpisze np. 1 to czy będzie to jakoś źle wpływać na komputer? jaką najmniejszą można?