Czat, KaZaA, Gadu-Gadu, IRC, Tlen - problem

Witam.

Mam stałe łącze (neostradę), w sieci mamy podłączonych 14 komputerów (Sieć LAN) i nie mogę się połączyć ani na żadnego czata (wychodzi jakieś polecenie o portach), ani na KaZaA, GG, IRC, Tlen :(. Wiecie może co zrobić żeby to wszystko co wymieniłem mi (nam) działało? Bo jeszcze wcześniej nie mieliśmy neostrady (jakieś 2 lata temu) i działało wszystko, potem ADMINISTRATOR przenióśł cały serwer na inny komputer i wtedy zaczęły się te problemy (nie była to jeszcze neostrada). Teraz ADMIN kupił neostrade i jest tylko dużo szybsze łącze a żaden komunikator ani reszta, którą wymieniłem nie działa. Proszę o szybką odpowiedź.

Narka!

Łukasz.

Administrator blokuje porty. Jeśli chcesz żeby kazaa działała zmień w opcjach port na 80. Ten port jest używany do otwierania stron www.

Poczytaj sobie umowę z TPSA a szczególnie dokładnie punkt dotyczący udostępniania połączenia z netem dla innych userów.

Rozumię jeszcze blokadę portów na których działa Kazaa. Ale blokada pozostałych to zupełny absurd! !!

Wtam!

Ten ADMIN to właśnie informatyk, który uczy w szkole jakieś 10 lat, więc chyba go nie wymienię :stuck_out_tongue: Jak wchodzę w ustawienia sieci LAN to adres pokazuje mi SBS2K i port: 8080. Można sobie tak zmieniać porty??

Narka

Witam.

Zmieniłem porty z 8080 na 80 i nadal nie działa Czat. Obok portu pisze adres: SBS2K czy to też trzeba zmienić??

Jezeli dobrze rozumiem to twoj “internet” to jest tylko przez serwer proxy w Internet Explorer ? Dlaczego pytasz na forum zamiast swojego administratora ?

Ale ADMIN nie wie jak to zrobić :frowning:

To co z niego za informatyk?

Ja to bym na Twoim miejscu poszukał innego dostawcy internetu, bo żeby admin nie miał pojęcia o tym co robi to już wogóle…

A jakiego rodzaju jest router ? Jakies bardzo stare badziewie sprzetowe czy programowy (A jezeli tak to na jakim systemie?). Jezeli to linux to niech podzieli lacze przez iptables i problem z glowy. Sam mam taka siec na 4 osoby.

miałem ten sam problem :slight_smile:

odnosie czata to nadal nie wiem co zrobic zeby dzialal natomiast w ustawieniach gg musisz zmienić aby łaczył się przez własne ustawienia proxy wpisac ip servera i port jakiego uzywacie w połączeniach z serverem, po tych zmianach powinienes miec dostep do gg, natomiast o kazie napisali inni uzytkownicy

co do czatu to widocznie brak zainstalowanej Javy

http://www.dobreprogramy.com/index.php?dz=2&t=40&id=485

To nie wina javy mi sie wydaje ze to chodzio o to ze czaty uzywaja jakiegos okreslonego portu do łączenia a nie znając tego portu nie mozna go udostępnic

Cześć BULA. Jak zmieniłem wszystkie ustawienia w gg z tym serwerem proxy to i tak nie chce mi działać, kurde co jeszcze może być nie tak??

Ale przeciesz tu musi być jakiś jeden konkretny problem z tymi połączeniami. Co ten informatyk pogrzebał to ja już nie wiem. Kiedyś (jakieś 2 lata temu) wszystko chodziło, dopuki nie przeinióśł serwera na inny lepszy komputer. Od tego momentu działa tylko sama przeglądarka. Mam takie ustawienia:

Narzędzia --> Opcje Internetowe --> Połączenia --> Ustawienia sieci LAN:

Adres: SBS2K porty: 80,

2 lata temu miałem:

Adres: MEN01 porty: niepamiętam :slight_smile:

To narka

Teraz to już wiem o co lata. Twój sznowny admin pan informatyk ze szkoły postawił sieć na menowskiej dysrubucji dołączanej do pracowni sponsorowanych przez ministerstwo w ramach programu “Internet w każdej gminie” (co jest oczywiście jawnym piractwem! !!

Ale z niego … !!

Czyli jak by spowrotem zmienił windowsa na NT to było by wszystko ok?

Za uzywanie Windows jako router powinni robic kastracje. Ten system nie nadaje sie jako router do internetu! Juz nawet 1 dyskietkowa mini-dystrubucja linuxa jest stabilniejsza i szybsza. Znam osoby ktore nigdy nie mialy doczynienia z linux em , a zrobily w jeden dzien serwer/router na dystrybucji RedHat 9.0 , i wszystko po przekierowaniu odpowiednich portow dziala jak nalezy. Porozmawiajcie z “administratorem” aby przestal uzywac nielegalnie systemu szkolnego i zainstalowal darmowa dystrubucje linuxa na ktorej wszystko bedzie dzialalo.

To za******* :smiley: z niego informatyk,skoro uczy sie w fachu tyle lat,a nie moze sobie z takim problemem poradzic. :smiley:

Bez komentarza dalszego… :lol:

A wiecie może jak ustawić te wszystkie ustawienia :smiley: żyby chociaż Gadu-Gadu mi chodziło ??