Czat, KaZaA, Gadu-Gadu, IRC, Tlen - problem

(Kam) #1

Witam.

Mam stałe łącze (neostradę), w sieci mamy podłączonych 14 komputerów (Sieć LAN) i nie mogę się połączyć ani na żadnego czata (wychodzi jakieś polecenie o portach), ani na KaZaA, GG, IRC, Tlen :(. Wiecie może co zrobić żeby to wszystko co wymieniłem mi (nam) działało? Bo jeszcze wcześniej nie mieliśmy neostrady (jakieś 2 lata temu) i działało wszystko, potem ADMINISTRATOR przenióśł cały serwer na inny komputer i wtedy zaczęły się te problemy (nie była to jeszcze neostrada). Teraz ADMIN kupił neostrade i jest tylko dużo szybsze łącze a żaden komunikator ani reszta, którą wymieniłem nie działa. Proszę o szybką odpowiedź.

Narka!

Łukasz.

(system) #2

Administrator blokuje porty. Jeśli chcesz żeby kazaa działała zmień w opcjach port na 80. Ten port jest używany do otwierania stron www.

(fiesta) #3

Poczytaj sobie umowę z TPSA a szczególnie dokładnie punkt dotyczący udostępniania połączenia z netem dla innych userów.

Rozumię jeszcze blokadę portów na których działa Kazaa. Ale blokada pozostałych to zupełny absurd! !!

(Kam) #4

Wtam!

Ten ADMIN to właśnie informatyk, który uczy w szkole jakieś 10 lat, więc chyba go nie wymienię :stuck_out_tongue: Jak wchodzę w ustawienia sieci LAN to adres pokazuje mi SBS2K i port: 8080. Można sobie tak zmieniać porty??

Narka

(Kam) #5

Witam.

Zmieniłem porty z 8080 na 80 i nadal nie działa Czat. Obok portu pisze adres: SBS2K czy to też trzeba zmienić??

(system) #6

Jezeli dobrze rozumiem to twoj "internet" to jest tylko przez serwer proxy w Internet Explorer ? Dlaczego pytasz na forum zamiast swojego administratora ?

(Kam) #7

Ale ADMIN nie wie jak to zrobić :frowning:

(system) #8

To co z niego za informatyk?

(system) #9

Ja to bym na Twoim miejscu poszukał innego dostawcy internetu, bo żeby admin nie miał pojęcia o tym co robi to już wogóle.....

(system) #10

A jakiego rodzaju jest router ? Jakies bardzo stare badziewie sprzetowe czy programowy (A jezeli tak to na jakim systemie?). Jezeli to linux to niech podzieli lacze przez iptables i problem z glowy. Sam mam taka siec na 4 osoby.

(>>>BULA<<&) #11

miałem ten sam problem :slight_smile:

odnosie czata to nadal nie wiem co zrobic zeby dzialal natomiast w ustawieniach gg musisz zmienić aby łaczył się przez własne ustawienia proxy wpisac ip servera i port jakiego uzywacie w połączeniach z serverem, po tych zmianach powinienes miec dostep do gg, natomiast o kazie napisali inni uzytkownicy

(pysiu) #12

co do czatu to widocznie brak zainstalowanej Javy

http://www.dobreprogramy.com/index.php?dz=2&t=40&id=485

(>>>BULA<<&) #13

To nie wina javy mi sie wydaje ze to chodzio o to ze czaty uzywaja jakiegos okreslonego portu do łączenia a nie znając tego portu nie mozna go udostępnic

(Kam) #14

Cześć BULA. Jak zmieniłem wszystkie ustawienia w gg z tym serwerem proxy to i tak nie chce mi działać, kurde co jeszcze może być nie tak??

(Kam) #15

Ale przeciesz tu musi być jakiś jeden konkretny problem z tymi połączeniami. Co ten informatyk pogrzebał to ja już nie wiem. Kiedyś (jakieś 2 lata temu) wszystko chodziło, dopuki nie przeinióśł serwera na inny lepszy komputer. Od tego momentu działa tylko sama przeglądarka. Mam takie ustawienia:

Narzędzia --> Opcje Internetowe --> Połączenia --> Ustawienia sieci LAN:

Adres: SBS2K porty: 80,

2 lata temu miałem:

Adres: MEN01 porty: niepamiętam :slight_smile:

To narka

(fiesta) #16

Teraz to już wiem o co lata. Twój sznowny admin pan informatyk ze szkoły postawił sieć na menowskiej dysrubucji dołączanej do pracowni sponsorowanych przez ministerstwo w ramach programu "Internet w każdej gminie" (co jest oczywiście jawnym piractwem! !!

(Kam) #17

Ale z niego ... !!

Czyli jak by spowrotem zmienił windowsa na NT to było by wszystko ok?

(system) #18

Za uzywanie Windows jako router powinni robic kastracje. Ten system nie nadaje sie jako router do internetu! Juz nawet 1 dyskietkowa mini-dystrubucja linuxa jest stabilniejsza i szybsza. Znam osoby ktore nigdy nie mialy doczynienia z linux em , a zrobily w jeden dzien serwer/router na dystrybucji RedHat 9.0 , i wszystko po przekierowaniu odpowiednich portow dziala jak nalezy. Porozmawiajcie z "administratorem" aby przestal uzywac nielegalnie systemu szkolnego i zainstalowal darmowa dystrubucje linuxa na ktorej wszystko bedzie dzialalo.

(Krzysiek21) #19

To za******* :smiley: z niego informatyk,skoro uczy sie w fachu tyle lat,a nie moze sobie z takim problemem poradzic. :smiley:

Bez komentarza dalszego... :lol:

(Kam) #20

A wiecie może jak ustawić te wszystkie ustawienia :smiley: żyby chociaż Gadu-Gadu mi chodziło ??