Czcionka w IE7


(Mastergreg) #1

Witam !!

Mam pytanie do ekspertów odnośnie IE7 a konkretnie wyglądu czcionki. W IE6, Firefoxie czy Operze czcionki wyglądają tak samo, natomiast w IE7 czcionka ma wyraźne przebarwienia i jest jakby delikatnie rozmazana. Nie jest to raczej wina mojego komputera bo taki sam efekt widzę zarówno w pracy (na monitorze CRT) jak i w domu na LCD. Nie wiem czy można to poprawić czy też jest to ta nowa (nieopatentowana zresztą) czcionka Segoe z Visty - następca Tahomy.

i proszę nie piszcie: zmień przeglądarkę. Używam zarówno FF 1.5.0.3 jak i Opery 9.0 Beta ale na niektóre strony nie ma to jak IE.

Pozdrawiam

MasterGREG


(Monczkin) #2

Jak wiesz, jest to beta, więc nie oczekuj, że będzie wszystko okey.


(aju) #3

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic ... cionki+ie7

Jeśli nie chce Ci się czytać:

Nie da się wyłaczyć clear type w becie IE 7


(Mastergreg) #4

Dzięki. I wszystko jasne....


(Grzesiek1) #5

Jak by co to mozesz zadawać pytania na tym forum w dziale ie albo problemy to jedno z lepszych forum o vista i IE7 i w ogóle o betach microsoftu http://www.winbeta.fora.pl/viewforum.php?f=15


(Pontar) #6

Czcionki Clear Type już nie ma IE7.

Ale faktycznie ja też zauważam, że IE7 inaczej wyświetla strony, czcionki są rozmazane i lekko wytłuszczone. W FF, Operze czy IE6 czcionki wyglądają tak samo, w IE7 widzę ten wspomniany wyżej efekt. No chyba, że tylko ja to widzę, a jeśli tak to cóż - najwyższy czas kupić okulary...... :slight_smile:


(aju) #7

Paranoik zaprzeczasz sam sobie.

Chyba że wyszła już kolejna bea o której jeszcze nic nie wiem :mrgreen:


(Mastergreg) #8

Czcionkę ClearType można już wyłączyć w IE7. (Ver: 7.0.5346.5)