Czcionki i inne problemy z nowym dyskiem twardym!

Cześć, dzisiaj kupiłem dysk twardy i gościu z serwisu strasznie dziwnie wgrał mi windowsa i sterowniki ;(.

  1. jak ustawić czcionki, bo sa masakrycznie małe i nic nie mogę się rozczytać. Czcionki w menu/start, podpisy z nazwami folderów i w przeglądarce internetowej i na stronach w inernecie. Proszę o pilną pomoc w tej sprawie.

  2. Mam 2 Cd-romny, tzn. CD rom i DVD. i DVD nie działa wkładam płytę lampka się pali ale płyta się nie włacza. jaka może być tego przyczyna?

Złączono Posta : 10.08.2006 (Czw) 22:32

jak zmienić nazwę użytkownika?

Możecie mi podać optymalne ustawienia, które powinno się ustalić po nowym wgraniu windowsa XP ;)?

Złączono Posta : 10.08.2006 (Czw) 22:41

Błagam o pomoc. Czcionki są tak malutkie, ze dostaję oczopląsu ;(

  1. Ten temat może Ci się przydać:

:arrow: czcionka systemowa

  1. Czy z każdą płytką/formatem tak się dzieje. Bo jest możliwe, że np. Twój napęd nie obsługuje płytek typu DVD-RAM. Więc proszę podać nazwę napędu plus czy przy wszystkich płytach tak się dzieje etc.

Rozumiem, że chodzi już o zmienę nazwy już istniejącego konta.

Panel sterowania => konta użytkowników => W sekcji Lub wybierz konto do zmiany kliknij na nazwę konta które chcesz edytować => Zmień moją nazwę. Dalej to już myślę, że sobie poradzisz :wink:

Dla każdego może być coś innego dobre :roll: Ale zajrzyj może tutaj:

:arrow: Wyłączanie niepotrzebnych komunikatów w Windows XP

:arrow: Optymalizacja i odchudzanie Windowsa XP - opis krok po kroku

dziekuję, zmieniam czcionkę, bo musiałem ubrac okulary mojego staruszka, bo naprawdę nic nie widzę ;(

Złączono Posta : 10.08.2006 (Czw) 22:52

wszedłem na tą stronę, ale nie rozumiem co mam wykonać ;(, mógłby mi ktoś to wytłumaczyć jak laikowi…, nie chcę namieszać nic przy nowym systemie.

Bardzo proszę !!

chodzi o zmianę czcionki, to strasznie komplikuję użytkowanie komputera

Złączono Posta : 10.08.2006 (Czw) 22:53

jak się przywołuje rejestr? Jesteście tam proszę o odpowiedź

Złączono Posta : 10.08.2006 (Czw) 23:04

heheh…no i sam próbowałem i sknociłem. nie udało mi się zmienić rozmiaru czcionki, ale zmieniłem rozmiar ikon, które są teraz bardzo duże, jak je zmniejszuć, bardzo prosze o pomoc! !!

Złączono Posta : 10.08.2006 (Czw) 23:12

potrafiłby mi ktoś pomóc z tymi czcionkami? Jaką czcionkę ustawić, jaka wielkość, aby była odpowiednia gdzie i jak…rozpaczliwie prosze o pomoc ;(

hmm skoro az tak dziwinie ci wgral moze sam sformatujesz?? :wink: rejestr przywolujesz komenda regedit wpisujesz w uruchom :wink: a co do tego formata to ja w swoim pierwszym razie nie mialem zadnych problemów wystarczy wszystko czytac i pujdzie gladko :wink: stery masz na plytkach które dostales z kompem wiec potem pewnie tez nie bedziez mial problemów :wink: mówie Ci spróbuj :wink: