Czcionki na stronie

Mam taki problem moja strona http://www.tamizpowrotem.ovh.org w kodzie jest ustawiona czcionka Century Gothic i na moim komputerze wyświetla ją prawidłowo a na innych komputerach wyświetla sie zwyczajna czcionka. Jak temu zaradzić ? z góry dzięki

wyjaśnienie jest proste :slight_smile:

dlatego ze na twoim komputerze jest zainstalowana ta czcionka a przykładowo na moim nie ma wiec widze wszystko normalnie :slight_smile:

tak szczerze mówiąc to nie wiem czy da sei temu zaradzić z poziomu html :slight_smile:

raczej nie :stuck_out_tongue:

Krzychu_93 albo stosuj powszechnie używanych czcionek (Verdana, arial itd.)

albo to co chcesz, by było napisane Twoją czcionką napisz na obrazku i wstaw tam obrazek…

Innego wyjścia nie widzę :stuck_out_tongue:

innym wyjściem jest flash ;]

wrzucasz tam czcionke do biblioteki i mimo ze ktos nie ma czcionki zainstalowanej to widzi wszystko ładnie ;]

a jak to wrzucić ?

udaj się na flashzone.pl

Gwarantuję, że zajmie Ci minimum tydzień, by się nauczyć drobnych podstaw …

a teraz jaką czcionke wyświetla ? powinien być arial

Czcionka ok tylko kolory się przestawiły(chyba że tylko u mnie?)

8559uw7.th.jpg

kolory sie nie przestawiły bo sam je zmieniłem :slight_smile:

Złączono Posta : 03.08.2006 (Czw) 19:27

a z resztą u newsie było napisane o nowym stylu strony

Krzychu_93: twój kod strony jest strasznie nieoptymalny:

  1. do tworzenia strony używasz przedpotopowego programu FrontPage 4, tę wersje gdzieś w windowsie 98 widziałem :wink:

i implikacje tego faktu:

  1. używasz znacznika , w którym powtarza się deklaracja wielkości i typu czcionki

  2. ramki i wynikające z tego możliwe problemy z botami

  3. brak deklaracji DOCTYPE

i ogólna bałaganina :wink:

moje rady: porzuć edytory WYSIWYG, zacznij używać edytorów, w którym tagi html widać ( np. notatnik :wink: albo ponoć lepszy notepad++ ), poucz się styli css itp.; a żeby się wszystkiego nauczyć to wystarczą google, a także różnorodne blogi ( np. riddle’s jogger, blog.olicio.us, notatki na piasku itp. )

dobrym rozwiązaniem jest wrzucenie plików ze czcionakimi do folderu fonts w katalogu głównym strony. powinno je czytać.

zobaczymy czy mi coś z tego wyjdzie

spróbuje