Czego się uczyć :)?

Witam,

nazwa tematu troszkę dziwnie sformułowana no, ale nic innego mi nie przyszło na myśl. A więc tak. Mam 14 lat i póki co umiem podstawy HTML (czcionki, znaczniki, obrazki, tabelki). Interesuję się także grafiką komputerową. Wprowadzenie poprawek do stylu phpBB by Przemo nie sprawia mi większych trudności (tu się trochę pogogluje, tam popróbuje i wychodzi :))

Pozdrawiam!

Obecnie programistów piszących w PHP jest bardzo dużo, więc osobiście nie polecam tego języka jako przyszłościowego.

Spróbuj sił w RoR lub Pythonie (Django).

W głowie ci jakieś pierdoły, idź na Prawo i zostań politykiem, ten zawód jest przyszłościowy :^o =D>

Tak na poważnie to strona http://www.w3schools.com/ prowadzi ciekawe zajęcia, pierwsze co mi się rzuciło w oczy to XML , który jest bardzo przydatnym językiem znaczników.

Witam!

Zacznij od słownika ortograficznego, bo PÓKI co, to z tego programowania niewiele wyjdzie.

Po avatarze widzę zaawansowane umiejętności korzystania z painta.

Masz taki fajny przycisk szukaj na stronce, poszukaj go, a jak jesteś zaawansowany to wykorzystaj google.

Remix , jeden błąd i od razu się burzysz.

Pioter233 , po pierwsze nie Paint tylko GIMP.

Zauważyłem że to forum nie potraktuje mnie normalnie tylko jak bachora który chce nauczyć się paru zagadnień i szpanować przed kolegami. Nie tędy droga. W planach mam technikum informatyczne.

BTW. “puki” w Mozilli Firefox nie podświetla się na czerwono :-s

BTW2. mam 4 z polskiego :slight_smile:

Nie podświetla się, bo w języku polskim jest słowo puki - stuki, puki. To 4 z polskiego to masz chyba na ładne oczy. Jeden błąd? W programowaniu jeden błąd potrafi zniszczyć cały plan.

Remix , jak takiś super hiper extra polonista to może nauczysz go ortografi, poprawnej polszczyzny, umięjętnego składania zdań itd…

Bo do programowania potrzebne są polskie znaki :x

Chwila chwila… czy ktoś tu pisz o polskich znakach? NIE, piszemy o błędach - ogólnie. Czytaj ze zrozumieniem.

Czy błędy ortograficzne opierają się jedynie o polskie znaki? Czy występują jedynie w polskim języku? Chyba nie - prawda?

Przy programowaniu, pisaniu stronek itp. istotny jest praktycznie każdy znak, wystarczy coś źle napisać i można długo dochodzi, gdzie jest błąd.

A treść stron… tutaj jednak obowiązują zasady pisowni - chyba, że chcesz mieś stronkę, na która nikt nie będzie zaglądał.

Ale się wyżywacie :slight_smile:

Jeśli chcesz mieć łatwiej w technikum, zapoznaj się z C++, JAVA, oraz HTML/CSS/JS/PHP (zakładając, że wybierzesz sobie “aplikacje internetowe” jako specjalizację).

Jeśli natomiast chodzi o grafikę komputerową, miło by było nabyć Photoshop’a mimo wszystko + jakieś tutoriale, kursy, poradniki.

Więcej szczegółów odnośnie języków kodowania znajdziesz w google, albo na forum dp - szukajka.

Poczytaj TO.