Czego to jest temperatura?

Witam,

włączyłem dzisiaj program SpeedFan i zobaczyłem, że jedna z temepratur jest strasznie wysoka.

(64*C to chyba bardzo dużo, gdy do max 40*C mam procesor).

Czego jest to temperatura? (ta z płomykiem)

image.php?album_id=20&image_id=5523

Sprawdź programem HWiNFO32:

http://www.dobreprogramy.pl/HWiNFO32,Pr … 15982.html

Cześć,u mnie to właśnie temp.procesora,a jak widzię masz jeden rdzeń to może się tam coś grzać

GuiiHz - jeżeli jeszcze nie sprawdziłeś, to pewnie masz kartę graficzną z chłodzeniem pasywnym (sam radiator bez wentylatorka).

Karta graficzna ma chłodzenie pasywne.

image.php?album_id=20&image_id=5527

Gdy zamontuję dodatkowy wiatraczek do komputera, który będzie wyciągał ciepłe powietrze na zewnątrz to temperatura spadnie?

Zasilacz do wymiany natychmiast! Ale najpierw trzeba sprawdzić normalnym miernikiem linię 12V bo programy bzdury mogą pokazywać (na linie -5 i -12v nie patrz), maksymalnie powinna wynosić 12,60 V a pokazuje że jest od 13.072 do 13.680. Przez te napięcie coś na płycie głównej się przegrzewa i po podłączeniu stabilniejszego zasilacza temperatura spadnie, albo i nie, jeżeli zbyt wysokie napięcie coś uszkodziło trwale w skutek czego powstaje ta temperatura. Jeżeli możesz, to daj dodatkowo większy wiatrak z tyłu obudowy, który będzie wyrzucał ciepłe powietrze, na pewno nie zaszkodzi.

Ok, dzięki. Wymieniam.

Ta temperatura to brak czujnika i programy pokazują głupoty. Poszukaj w Google “Aux temp”, nie masz się w tym przypadku czym przejmować.

Podaj markę i moc zasilacza, programy pokazują głupoty w odczytach napięć…

Zasilacz jest z zestawu z obudową ( hue hue)

ATX 230V ~50Hz 3A (mam tyle informacji)

To do wymiany, bo pewnie jakiś Tracer albo inny iBox :lol:

Za około 150 zł można kupić markowy sprzęt http://www.morele.net/zasilacz-fortron- … 00-387226/ (przykład) :wink:

On jest noname.

Czy zasilacz wytrzyma przez 2 lata? (powiedz mi magiczna błękitna kulo)

Chciałbym zrobić z niego mały serwer na linuxie

Problem raczej polega na tym, że on to może i wytrzyma (ja miałem 7 lat z czarnej listy i cały czas dawał radę bo był obciążony max w 25%, chociaż teraz wylądował w pudełku bo 5V miał już trochę słabe), ale jeżeli naprawdę podaje takie napięcie na linii 12V to może wykończyć inne części np. dysk twardy, dlatego zmierz normalnym miernikiem napięcie na kablach.

“semtex” prawdopodobnie ma rację co do tamtej temperatury (zmyliło mnie, że wykazywało zmiany), możesz też sprawdzić czy naprawdę czujnika nie ma, jak zaczniesz sprawdzać temp zaraz po włączeniu po dłuższej przerwie zanim jeszcze się nagrzeje czy widać widoczny wzrost.

Tego czujnika raczej nie ma, bo o razu po właczeniu komputera temperatura jest 67*C, gdzie procesor ma 20*C.