Czekać czy kupować? Czy kupić komputer teraz?

Zastanawiam się czy kupować teaz komputer. Ceny niedawno ostro poszły w górę i wszstkie podzespoły są dużo droższe. Jak myślicie czy jak poczekam trochę to części stanieją? I ile będę musiał czekać?

nie wszystkie, ale rzeczywiście te kluczowe podrożały, jaki budżet masz ?? dolar 3,3 i rośnie - nie ma się co dziwić, nie wiadomo ile jeszcze to potrwa.

Jeśli potrzebujesz już teraz komputera to nie ma na co czekać. Jeśli natomiast nie jest Ci potrzebny na gwałt nowy komputer, to poczekaj…

Sieja ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

No właśnie dolar cały czas w idzie w góre ale kiedyś na forum tutaj czytałem, że najtaniej miało być w 1 poł. lutego. Myślicie, że jest szansa, że wtedy części stanieją?

bzdury pseudo znawców, oglądaj tvn cnbs biznes itp :P, spojrzyj na słupki gpw oraz na kurs dolara, zasada jest prosta, słabnący kurs złotego to łopatologicznie rzecz ujmując za tą samą kwotę możesz kupić mniej :P.

jaki masz budżet, jeśli ok 3 koła to spokojnie kupisz coś porządnego.

Nie nie aż tyle to nie mam :smiley: ale mam złożony porządny zestawik (składany tutaj na forum) tylko chce kupić jak najtaniej i dlatego tak się waham kiedy kupić.

jaki ?? za ile ?? sprawdzałeś na najpopularniejszych serwisach internetowych (agito, esc, allegro) ile wyjdzie ?? porównywałeś ceny z allegro ??

Pokaż zestaw.

nie tyle bzdury pseudoznawców tylko czasami sprzedawcy na święta wiedząc jaki jest popyt sztucznie zawyżają ceny tak by jakoś na początku lutego powrócić do starych stawek o ile oczywiście nie ma takiej sytuacji jak teraz że dolar w ciągu 2 miesięcy z 1.99 zł doleciał do poziomu 3.2 zł

Zestaw taki :wink:

Procesor: Intel Core Duo E5200 2.50 GHz BOX

Płyta główna: Gigabyte GA-EP31-DS3L

Karta graficzna: Radeon HD 4850 512MB

RAM: Patriot DDR2 PC6400 2x1024MB 800MHz CL4.0 EP LLK

Zasilacz: OCZ StealthXStream 500W lub CoolerMaster eXtreme Power 500W lub PENTAGRAM Silent Force 500W

Dysk: Samsung SpinPoint F1 HD322HJ 320GB

Nagrywarka: LG GH22LS30 SATA

Obudowa: I-BOX PIANO 3370

Aha i da rade podkręcic procka na tej płycie głównej czy warto zainwestować w EP43 która ma jeszcze PCI-E 2.0? Cena to ok ~1800zł

tak, da radę podkręcić nieco na wspomnianym gigabytcie do pci-e 2.0 nie opłaca się dopłacać…

Zasilacz OCZ 500 jak coś mniejszego to Pentagram 430/460, napęd Pioneer 216, płytę zostaw.

Jeśli chodzi o kupno kompa to ja radze sie wstrzymać i zobaczyć co sie z tym dolarem bedzie działo. Od tego zależą ceny kompów. Jak ktoś kupił kompa w lipcu/sierpniu to teraz może zacierać ręce

Czytałem, że niedawno intel obniżył ceny procesorów jak myślicie kiedy zmienią się ich ceny w sklepach?

W grudni w święta po świętach nie było takich cen :o Kiedy mogą spaść ?? :stuck_out_tongue: