Czemu mam 5 pozycji takich samych w Menadżerze Urządzeń?

Witam,

Czy ktoś mógłby napisać czemu mam 5 takich samych pozycji w Menadżerze urządzeń?

Poniżej daje screen’a:

propertiesusblm5.th.jpg

Oraz czy z tego można wywnioskować czy moje porty USB (mam ich 2) działają na High-Speed?

Dzięki za odpowiedzi

pozdr.

Może z tyłu masz 2 wyjścia, ale płyta widać obsłuży 5, można dokupić same wyjścia i podpiąć kabelkiem do płyty. A to jaka to wersja nie można wywnioskować, musiałbyś poszukać opis płyty ew. w instrukcji.

U mnie każdy wpis odpowiada 2 portom USB. Też mam 5 wpisów ale 10 portów USB. Twoja płyta musi obsłużyć więcej niż 2 porty USB. Sprawdź dokładnie w instrukcji płyty ile dodatkowych par portów USB możesz wyprowadzić za pomocą odpowiednich kabli. Jeżeli chodzi o tryb w jakim działa port USB to widać to po szybkości przesyłu danych z/na urządzenie USB (np. pendrive). Tryb pracy USB możesz także sprawdzić w BIOS’ie, jeżeli na płycie masz porty USB 2.0 to w BIOSie powinny być one ustawione na USB 2.0 (w niektórych płytach USB 2.0 + USB 1.1) i szybkość pracy HiSpeed. Natomiast jeżeli podłączysz urządzenie USB 2.0 pod port USB pracujący w trybie USB 1.1 to system Windows poinformuje cię w dymku nad zegarkiem, że “podłączone urządzenie może działać szybciej jeżeli podłączysz je do portu USB 2.0”.

Niestety ten screen pochodzi z mojego laptopa IBM T43 a w nim mam tylko 2 porty USB.

No to pod pierwszym linkiem (niesponsorowanym) masz jasno napisane, że to są porty USB 2.0 : http://www.google.pl/search?q=IBM+T43&i … =firefox-a

A 2 porty zamontował producent w tym laptopie, mógł więcej bo płyta mogłaby obsłużyć.

sterowniki są zainstalowane dla 5 USB, ale producent dostarczył (normę) 2. Możesz dodatkowo podłączyć porty USB ;]