Czemu mogę pobierać plików z internetu w całości?

Od kilku dni posiadam internet z Vectry i pojawiły mi się problemy ze ściąganiem plików z internetu. Chodzi o mp3 i pliki z rapid. Przy próbie ściągnięcia jakiegoś pliku mp3 z jakiejś wyszukiwarki muzyki to nie dość że transfer jest bardzo mały to jeszcze plik ściąga się tylko do połowy i przerywa. Wcześniej na Netii nie miałem takich problemów.

Co ciekawe torrenty chodzą.

Facet który podłączał mi tę Vectrę mówił że nie ruszał ustawień routera (który jest do modemu podłączony). Co jest przyczyną tych problemów?

Hej,

A próbowałeś ściągać pliki z innych serwerów? Na przykład z dobrych programów? Spróbuj ściągnąć kilka programów, mniejszych i większych, i zobaczymy, jaki będzie rezultat. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Jeśli pobierasz np. z rapidshare.com (prawdopodobnie za free? - serwer może nie obsługiwać wznawiania).

Poza tym za free - oznacza niską prędkość pobierania i zazwyczaj jest także tak, że pobieranie po przez np. przeglądarkę nie jest stabilne.

Wiem doskonale z mojego doświadczenia jak pobierałem pliki po przez przeglądarkę i przerywało.

Jednak gdy ten sam plik pobrałem poprzez jakiś “menedżer pobierania” to wtedy udało mi się pobrać plik w cąłości.

I co najważniejsze:

Prędkość poprzez przeglądarkę - była bardzo niska.

Poprzez menedżer znacznie wyższa (dzięki dzieleniu pliku na mniejsze części) - i zapewniam, że to prawda.

No ale na Netii wszystko było OK.

Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie. Więc po co zamieniałeś NETIA na VECTRA?

Niech zgadnę - skusiłeś się niską ceną ?

Ja nigdy bym nie brał internetu w VECTRA nawet jak by mi jeszcze dopłacali :slight_smile:

Hej,

A sprawdziłeś to, co pisałem powyżej? Ściągałeś jakieś pliki z dobrych programów? Użyłeś menadżerów pobierania plików?

Sama zmiana oczywiście nie musi być jedynym powodem zaistniałych problemów, ale by cokolwiek więcej powiedzieć, sprawdź to, o co prosiliśmy.

Pozdrawiam,

Dimatheus