Czemu nie działa cd rw

Otóz mam dwa napedy nagrywarke dvd i cd rw sa podłaczone jedną taśmą ta pierwsza na master cd rw na slave i problem w tym że nagrywarka dvd działa normalnie a cd rw nie czyta mi płyt tzn jak włoże do niej płytke i chce ją uruchomić to mi wyskakuje ,żebym włożył płyte do napędu a płytka jest włozona identyczna sytuacja jest ze stacją dyskietek wkładam dyskietke chce uruchomić wyskakuje to samo włoż dysk do stacji dysków a ,a dyskietka jest włożona

dwie nagrywarki w systemie tworzą różnego rodzaju problemy i konflikty. Nie zalecane jest mieć dwóch nagrywarek

Pierwsze słysze!

Przeczyśc laser napędu CD.

Ja tak mam i jest OK.

A co to za nagrywarka? Może ma już swoje lata… :expressionless: Te płytki w dobrym stanie?

Aha no widzisz. Facet w sklepie mi mówił, że mogą (chodź nie muszą) występować problemy w systemie z dwoma nagrywarkami. Zwłaszcza w starszych systemach. Lepiej kupić Combo

Ja tam mam:

  • LITE-ON DVDRW SHW-16H5S - DVD-RW

  • ASUS CRW-5232AS - CD-RW

i żadnych problemów.

Spóbój przeczyścić laser, może coś jest nie tak z soczewką (wtedy do servisu), zobacz czy taśma jest podłączona (dociśnięta) to samo do stacji dyskietek.

Sprawdź w menedżeże urządzeń czy dysk jest włączony, a na koniec wejdź do BIOS-u i tam luknij

Powodzenia :wink: