Czemu nie ma informacji w zakładce heatlh w HDTune Pro?

(Przemek18) #1

Witam mam problem z programem HdTune Pro 5.00 mianowicie program nie wyświetla mi informacji o temperaturze dysku,i zakładki Health.Dodam że mam włączoną funkcję SMART w Biosie,więc w czym tkwi problem??

image_id: 5805

(Atis) #2

Sprawdź czy CrystalDiskInfo potrafi odczytać S.M.A.R.T:

http://crystalmark.info/software/Crysta … dex-e.html

(Przemek18) #3

U mnie tak to wygląda

image_id: 5808

(Agatonster) #4

Przemek18 ,

Proszę zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

(XMan) #5

Po pierwsze nie podałeś systemu (bit.)

Po drugie HD Tune Pro 5.00 to jest wersja testowa Trial.

Sprawdź bezpłatny HD Tune 32 bit.

Jeżeli masz system 64 bit. to tu jest problem i należy poszukiwać innego programu…

Zainstalowane sterowniki do płyty głównej Chipset?

(hirem) #6

To nie jest nowość że HD Tune w niektórych zakładkach ma puste białe pola. Jak napisał XMan , może być że wersja trial która mogła się skończyć albo że jest system 64 bit. Coraz częściej też HD Tune ma problem na nowszym sprzęcie i na darmowym HD Tune też może puste pola wyświetlać z 32 bitowym systemie. Program popularny ale są też inne programy np. CrystalDiskInfo i w tym przypadku ten drugi wyświetla SMART i temp. dodatkowo jest opcja w języku polskim w ustawieniach. Jest przecież więcej programów choćby hddscan czy gsmartcontrol wersja linux czy windows.