Czemu nie robią takich fajnych gier na PC jak na konsole?

Witam.

Mam pytanie takie jak w temacie, przecież te gry co teraz wychodzą na konsole to napewno ruszyłyby na komputerze za 2500zł. Dlaczego więc nie robią takich fajnych gier, tylko wydają na konsole a później (może) na PC ?? Przecieżna PC można tak samo grać, i jest masa padów itp. które spełniają funkcję taką jak te z konsol.

Dlaczego więc tak jest ??

bo ps3 i xbox 360 jednak ma większe możliwości graficzne niż pc-na pc musisz mieć system operacyjny co zżera trochę procesora i pamięci ram a na konsoli masz mniejsze ograniczenia.zresztą na pc też są fajne nawet gry niektóre z konsol przeniesione i tyle.

Z tego co mi wiadomo konsole mają chyba szybsze procesory graficzne, dlatego jest o wiele lepsza grafa i gry, ale mogę się mylić… Sorki jeżeli coś poknociłem :?

np. taki silent hill 5 co wyjdzie na xbox 360 i ps3-wyobrażasz sobie wymagania na pc? conajmniej procesor 2 rdzeniowy 3ghz+ i 8 gb pamięci ram oraz podwójna karta graficzna w trybie sli np. nvidia 9600 x 2…

W dniu 15.06.2008 , o godzinie 23:10 został dopisany post przez suchmen

nie mylisz się Stały_bywalec.np. ps2 miała procesor ~300 mhz i 64 ramy chyba jako pamięć i gry chodziły i chodzą tak dobrze jak dzisiaj na procesorach 2.4 ghz i 2 gb ramu w pc.

Tu wcale nie chodzi o wydajnosc ukladow GPU ramu czy tez procesorow,Panie i Panowie tu chodzi o polityke bo naprawde w obecnych czasach nie trzeba wiele sil aby przerobic silnik graficzny gry z konsoli na Pc tylko pieniedzy…

Gry na konsole to rozrywka zwlaszcza dla mas,przypomne ze rynek konsol np w Azji wypiera praktycznie Komputery biurowe gdzie stosuje sie je praktycznie do pracy a nie do rozgrywki.Dany tytul musi sie dobrze sprzedac programisci gier na Pc nie moga przerobic silniku graficznego tysiecy gier z konsol dlatego ze nikt by nie byl zainteresowany tymi grami na Pc.

Producet musi oszacowac czy jest sens konwertowac gre z konsoli na pc i czy na tym zarobi, w tych czasach chodzi o kase.Naprawde designerow nie obchodzi w co graja ludzie tylko to jak zrobic dobra gre ktora bedzie hitem przez kilka miesiecy i na niej zarobic,owszem ze jest wiele swietnych gier na konsole o jakich marzymy na pecka i odwrotnie…coz life is brutal, jedyna opcja to kupic konsole.

Osobiscie widze w tym tez jakies manipulacje w rynku i polityce,nie wiem czy ktos mysli podobnie do mnie,ale mozliwe ze ludzie z wielkich koncernow rozrywki po prostu nie zgadzaja sie na konwertowanie gier konsolowych na pc bo sami napędzaja swoj rynek i ich celem jest pozyskac duza ilosc ludzi kupujących gry na konsole oraz same konsole.W innym wypadku konsole nie mialyby racji bytu gdyby wszystkie gry byly na Pc i vice versa.

Na PC jest większe piractwo niż na konsolach - to tez ma jakis zwiazek

Właśnie to jest najbardziej prawdopodobne

Nie prawdopodobne tylko na pewno już niektórzy producenci zaprzestają wydawać gry na PC tylko wydają na konsole np NBA LIVE 09

Takim przykładem jest Crytek również

no i GTA IV chyba też

Cóż, wg mnie gry na konsole były zawsze lepsze i miały ten klimat. Na PC gry nie tyle chodzą wolniej, co się zacinają. Chciałbym, aby np Microsoft zrobił kiedyś system operacyjny z myślą przede wszystkim o grach :slight_smile: Byłoby super. O ile wiem, to Windows Vista dobrze sobie radzi z grami, ale to jeszcze nie to.