Czemu przycinają mi się gry?

Ostatnio przycinają mi się gry takie jak unreal tournament 1999 czy fifa 08. Komputer mam w miare dobry 512mb ram prosecor INTEL PENTIUM D CPU 2.66GHZ 2,68GHZ, system windows xp home edition. Może ktoś wie co mam zrobić. Sądze że skopałem ustawienia systemu.

Witam,

i po co dublujesz temat: Kompouter wolno chodzi, gry się przycinają?

W sumie to podałeś tu za mało informacji co jest nie tak. Czy pojawiają się jakieś komunikaty, błędy, cokolwiek? Po za tym jaka karta graficzna? I od jak dawna się to dzieje?

Twój poprzedni post pokazał, że masz jakiś syf w systemie. Jak ci się tak bardzo spieszy, to możesz zrobić format dysku i z głowy. Albo możesz próbować oczyścić go. Wszystko zależy od tego ile masz na to czasu. Możesz jeszcze poczekać na wyniki analizy loga i na porady innych forumowiczów.

Najprostszą metodą, jeśli nie masz ochoty walczyć z systemem, jest reinstalacja systemu :idea:

:arrow: http://www.pcwiedza.pl/instalacja_windows_xp.html

:arrow: viewtopic.php?f=13&t=45731

Na Twoim miejscu zrobiłbym kopię wszystkich dokumentów na płyty CD/DVD, skopiował ulubione z przeglądarki i co tam jeszcze masz ważnego. Dla pewności zrobił jeszcze skan kompa skanerami on-line (przed nagraniem plików na płytki).

Zaopatrz się w sterowniki do sprzętu, SP3 do XP i instalki programów.

Osobiście bym Ci radził zrobić płytkę przy pomocy nLite (instrukcja), wtedy nie martwisz się ręczną instalacją sterowników i SP3.

A już po postawieniu systemu zainstaluj AV, AS i FW i trzymaj się z daleka od trefnych stron i plików.

Możesz sobie zrobić jeszcze obraz systemu (np. Acronis True Image lub inne podobne programy, często dodawane do gazet).

Pozdrawiam,

Rafał