Czemu tak jest

Witam

mam Athlona 1700+ a jak wyłącze kom to w biosie ustawia sie na 1100 co zrobić :frowning: :-({|=

sprawdź, czy na płycie głownej nie masz przynajmniej przestwionej zworki, tak aby komp uruchamiał się jedynie na 100 MHz FSB.

yyyyyyy…nawet na chłopski rozum nie qmam pytania… :oops:

i wątpię że na płycie są jakieś zworki,ale moge sie mylic.

Więc się mylisz. Na mojej płycie jest zworka z to odpowiedzialna. Możliwe są dwa stany: 100MHz i Auto (gdzie zalecany jest auto i wtedy nie ma żadnego problemu z wykryciem procesora i optymalną jego pracą). Jednak domyslnie ustawiona jest przeważnie opcja 100MHz.

Poszukaj w instrukcji swojej płyty głównej.

Zawsze również może być namieszane w Biosie :!: :!:

o którą zworkę chodzi bo ja mam 2 JP1keyboard power on selector 1-2 disable 2-3 enable i JP4 clear CMOS jumper 1-2 clear 2-3 normal? pozdrawiam dziękuję :smiley:

Na pewno masz tylko te dwie?? Pytam, bo zadna z nich to nie ta, o którą chodzi. Jeżeli nie, to musisz miec stosowne ustawienia w BIOSIE.

jest jeszcze pins 1-2 are for link led ;3-4 are for 10/100 Mbps mode led,the onboard lan run in 100 Mbps mode when the led lit . ja to czytam z instrukcji ,później będę go rozkręcał.narazie jak go uruchamiam przestawiam go w BIOS.czy to ta?

Czytaj dalej :wink: W sumie my tu tak gdybamy, a Ty bys może podał jaką masz płytę główną.

PS. A MOŻE ZMIANA BIOSU POMOŻE !!

no widzisz pawek wyszło na moje :lol: ,od jakiegos czasu plyty bezzworkowe dominują no ale nie o to chodzi…

kolego arecki opisz dokładniej co robisz a co chcesz uzyskać ,napisz jaka plyta moze bedzie latwiej,prosto ale konkretnie zarazem :?

chociaz … sam czasami jak sie rozpisze to nie wiadomo o co mi chodzi :stuck_out_tongue:

W sumie nie wyszło na Twoje, bo płyta kolegi ma zworki, tylko akurat brakuje tej odpowiedniej. Poznamy jego płyte głowną to bedziemy mogli napisac wiecej na ten temat.

W sumie nie wyszło na Twoje, bo płyta kolegi ma zworki, tylko akurat brakuje tej odpowiedniej.

procesor Athlon XP,1466 MHz(5,5x267) 1700+ ;

nazwa płyty głównej ECS K7S5A (5 PCI,1 AGP,1 AMR,2 SDR DIM,2 DDR DIM,Audio)

Mikroukład płyty głównej SiS 735

Typ BIOS`u AMI (08/09/02)

proszę pomóżcie ,pozdrawiam

Bios niby dobry, chociaż jest nowszy. Polecam sprawdzić tutaj:

http://www.ecsusa.com/downloads/k7s5a.html

UPDATE.

Hola, hola - a czy przypadkiem mnożnik nie powinien być 2 razy większy?? !!

gdzie tego szukać przejrzałem BIOS i nic niewiem pozdrawiam idziękuję

Ja na ECS (/cenzura/) nie mam zworek

dzięki odświerzyłem bios i usunełem szpiegów programem ad-aware pomoglo pozdrawiam i dzięki :slight_smile: :smiley:

widać Aida32 pomógł w identyfikacji sprzętu :lol: …

“Ja na ECS (/cenzura/) nie mam zworek” - zgadza sie i do tego tymbardziej K7S5A typowa ,wpychana w kompy w supermarketach :x … gorąco odradzam.

Szpiedzy raczej nie mieli z tym nic wspolnego 8) ,upgrade biosu tez nie byl konieczny ,tylko pewnie ustawienie które podał Pawek było właściwe,no ale liczy sie sukces :slight_smile: :slight_smile: :smiley: :smiley: :lol:

Miałem podobny problem. Kupiłem ATHLONA 2000 XP a w BIOSIE pokazuje mi, że jest 1600 MHZ. Mój stary to chyba jakoś ustawiał… i sam nie wiem teraz czy jest 2000 czy 1600 :?

ja uaktulniłem bios bo był z zeszłego roku poprawiłem go i narazie jest ok pozdrawiam :lol:

Czyli miałem rację z tym biosem (albo ustawienia albo upgrade).

Co do mnożnika i FSB, to się ten śmieszny zapis zgadza - w takiej formie podaje program AIDA. Również się bardzo cieszę, że problem udało się rozwiązać :wink: