Części do komputera w rozsądnej cenie

Dzisiaj spotkała mnie smutna rzecz moja płyta główna sie zepsuła i chociaż że chciałem jeszcze na moim konfigu jeszcze pozostać uważam że nie opłaca sie kupować płyty pod AGP.

Dlatego prosze o rade czy:

1 Kupić nową płyte główną jak i tak już takich z dobrych niedostane.

2 sprzedać swoje częśći czyli proc , karte graficzną (szkoda bo chciałem jeszcze ją podkręcić kupując nowe chłodzenie)

I jeszcze jedno ile dostane za AMD AThlon XP barton 2500 + i Ati radeona 9800 PRO (256bit)

CZy dostane płyte główną pod DDR 3200 z PCIE i na dysk ata 133 i pod łącze AM

jeżeli tak to prosze mi złożyć jakiś fajny zestaw czyli PROC , Płyta gł i grafa żeby było tanio o dobrze.

Za bartona 300-400 zł, 9800PRO z 250-300.

Nie widziałem takich pod Am2, dysk ATA podepniesz

Proponuje np.

Płyta

Microstar K9NU Neo-V nVidia 1697 260 zł

Proc Sempron 2800+ lub Athlon 3000+ AM2 180, 300 zł

Pamięci Goodramy DdR2 667 Mhz 2x 512 MB 390 zł

Grafika Galaxy 128MB DDR3 128 bit 7300GT 320 zł

ceny +/- http://www.znak.pl

Nie mam takich funduszy bo według tego to musze mieć z ponad 1000 zł

a chociaż jest płyta główna pod s939??

Prosze musze pomóżcie chce tanio a dobrze żeby była płyta pod DDR 3200 z PCIE z łaczem ata133 zawsze to pare groszy mnie jak zaoczczędze na ramach bo ma 1gb no i grafika żeby była wydajniejsza od radeona 9800pro

DDR są droższe od DDR2 płyty na 939 to obecnie bezsens

Wiem że są droższe DDR ale o to chodzi że ja mam pamięci które chce po prostu przenieśc do nowej płyty głównej i tyle zawsze to te 300 zł mniej

Nie ma się sensu pakować w coś bez przyszłości. Jak już kupić to dołożyć trochę więcej i mieć porządny sprzęt. Sprzedaj brata/siostrę, daj dom w hipotekę, sprzedaj się na allegro jakiejś nimfomance. Albo raty weź jak ja. :slight_smile: Raty LucasBanku wyszły mnie w sumie 250 zł więcej na 10 miesiecy niż bym gotówką płacił przy kwocie 3500. :slight_smile:

a czy odczuje zwiększenie wydajności jak przejde na DDR 2 bo 400 zł na to musiałbym dodatkowo przeznaczyć pieniądze a wolałbym jak coś kupić porządniejszą grafike .

Dobra takie pytanie czy lepiej wyjde (wydajnościowo) jak wezmę

procekna s 939 , płyta główna DDR , i dobra grafika powiedzmy do 800 zł

czy Procek AM , płyta główna na ddr 2 , pamięci ddr2 1gb, grafika do 350 zł ??

No dobra grafika to podstawa. Jak karta graficzna nie wydoli to procek nie podciągnie wyników.

Shawn Michaels zależy co robisz. Jeśli chodzi o przyszłościowy zestaw to bierzesz AM2.

sprzedajesz te ramy, kupujesz ddr2, wcale źle na tym nie wyjdziesz.

i tak też trzeba myśleć.

Kompa głównie wykorzystuje do grania i netu dlatego nie patrze tak przyszłościowo bo i tak zaraz wszystko sie zmienia

Byłem u swojego znajomego co sprzedaje kompy i złożył mi coś takiego żeby było tanio i dobrze:

AMD Athlon 64bit 3200 ok 300 zł

Płyta główna: Abit ok 300 zł

i grafika ATI radeon 1300pro 200zł ( to by była tymaczasowa póki nie uzbierałbym na lepszą) no i moje ramy

wiem mogłem wziąść semprona ale chce mieć już coś porządnego jedynie grafa jakaś taka ale bede musiał to jakoś przeżyć ( mógłbym kupić lepszą ale szkoda mi na to kasy zwłaszcza że niedługo bedą wchodzić grafiki z DX10)

spytaj się jaki model,

to trochę niedomaga ta karta, ale jak mówisz, że to tylko na chwilę to może być :slight_smile:

ale chodziło nam o to, żeby nie kupować za pół roku/rokznów procka płyty głównej, tylko np. samą grafę, albo procka np. dwurdzeniowego :slight_smile:

Wiem Wiem ale przecież miałem 3 lata moje bartona 2500 hmm

Nie jestem jakimś maniakiem modernizacji i nie robie tego co pół roku czy rok tylko raz co 3 lata . Nie wiem może wziąść coś takiego

AMD Athlon 64 bit 3600 400zł

Płyta do 300 zł s 934 jaką polecacie żeby była pod pcie i ata 133

grafa Ati radeon 1300 Pro za 200 zł ( odkupiłbym od znajomego)

Wiem że sie uczepiłem tego s934 ale zaoszczedze te kase na grafike w przyszłości no i pewnie wyjdzie coś nowego przez ten czas np procek 4 rdzeniowy to wtedy zmodernizuje :stuck_out_tongue:

co do za socket :shock: Chodzi o 939? 3600 na 939? To jest x2? Jeśli o tego chodzi to jest tylko na AM2. Nie wiedziałem 3600 na s. 939.

AMD X2 3600EE nie kosztuje 400 zł a coś ok 650 i jest produkowany na AM2.

raczej już niewarto kupywać czegoś pod s939 lepiej kupić płyte pod AM2 np. Microstar K9NU Neo-V nvidia 1697 250 zł

Jak masz zamiar nadal mieć DDR w budzie to proponuje ASRocka DualSata2 lub VSTA2 240 zł ma pełno wartościowe PCI-E i AGP.

Twój 9800 PRO jest lepszy :stuck_out_tongue:

4 rdzeniowe już są, widziałem testy żadana rewelacja.

Dobra o to moje pytanie czy opłaca się kupić coś takiego http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=29696 leciałbym wtedy na grafie zintegrowanej póki co dopóki nie uzbierałbym lepszą

I jeszcze jedno na jakim poziomie ma wydajność ta grafika zintegrowana tak do porównania z czym ??

Złączono Posta : 14.11.2006 (Wto) 17:27

I jeszcze jedno tutaj jest dowód że Istnieje Procek ponad 4 gigowy po s 939 :stuck_out_tongue: http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=18940 i to dwu rdzeniowy

Czyli w razie czego moge sie przżucić na inny model procka

ale przede wszystkim interesuje mnie zestaw ten xo podałem w poprzednim poscie.

Złączono Posta : 14.11.2006 (Wto) 17:38

Długo mi nikt nie doradza wiem że męcze was ale prosze jeszcze o tą o opinie tego sprzętu co podałem