Cześci do komputera za 1400zł…

HD3300 ma zwykle dedykowane 128mb gddr3 na sideport’cie.

Z zamiarem rozbudowy zestaw na AM3 jest zdecydowanie lepszy… bo z założenia jest pod rozbudowę.

Jeśli miałbyś możliwość dorwania jakiejś zastępczej karty graficznej na pcie, to zamiast płyty głównej na 790GX ze zintegrowaną grafiką możesz wybrać coś na 790FX (jest wśród nich większy wybór i są lepsze przy mocnym podkręcaniu).

“Za tanio” jak na taką płytę i bez gwarancji. Gdyby nie to byłaby ekstra.

Nie jestem zapalonym graczem… gry w, które gram to: Runescape, CS 1,6, The Sims 2 (siostra ofc.), Twierdza…

Mój dotychczasowy sprzęt to: Intel Celeron D, 512 DRAM, Radeon 9600 (wczesniej 9550), ten komputer pozwolił mi się “cieszyć” przez 5 lat, co pozwoliło mi się odzwyczaić od super wypasionych gier. Z innej strony muszę uważać na pobór mocy… i jeszcze mam PS2 dlatego jak chcę sobie popykać mogę “odpalić” to cudo :wink:

to ja powiem tak: chyba ostatnio na słońcu za dużo leżałeś! To właśnie intel c2d jest wydajniejszy w aplikacjach, a PII x3 w grach!

Jak znajdę, a zaraz poszukam to zalinkuje ciekawy test…

Dodane 18.05.2009 (Pn) 20:04

http://bachcomp.pl/148,1,E8400-30-GHz-kontra-Phenom-II-x3-720–test-.html

Wydajny lecz już nie najmłodszy E8400, ze standardowym taktowaniem 3,0 GHz, okazał się mniej wydajny niż najnowszy procesor Phenom II x3 720. Różnice te są szczególnie widoczne w grach.

a tak po za nawiasem 3,8 jest całkiem w zasięgu PII x3, szału nie robisz

…nie wiem czy zauważyłeś ale tam można rozwinąć liste i wybrać inny test niż tylko 3DMark06

Nie tylko, bo Athlon X2 miażdżył Pentiuma D.

Dual Core, C2D, C2Q miażdżą Athlony X2 i Phenomy pierwszej generacji, ale są porównywalne z Phenomem drugiej generacji.

On ma Athlona X2 7750 opartego na tym samym rdzeniu co Phenomy 1 65nm, nie jest to seria K8, jest on trochę szybszy od E5200 bez o/c, ale przegrywa z nim w o/c.

…a z tym co pisałeś wcześniej też sie zgadzasz jeżeli mówimy o PII x3 i c2d ? czy dalej trzeba Cie reformować?

Dziękuje wszystkim (jednym bardziej, innym trochę mniej). Decyzja podjęta kupuje zestaw ma AM3. Jeszcze chciałbym zapytać czy na tym MSI 790GX-G65 i tym AMD Phenom II x3 720 będzie można odblokować “czwarty” rdzeń?

Jeśli odpowiecie na to pytanie, temat uznaje za zamknięty.

Orczyk

Odblokowanie 4 rdzenia umożliwiają płyty główne z SB710 lub SB750 z funkcją ACC (Advanced Clock Calibration). Procesory, które mogą pracować jako czterordzeniowe:

0851 FPMW (w przypadku modelu 710)

0904 CPMW, 0904 EPMW i 0904 BPMW (w przypadku modelu 720 BE)

Płyty z ACC:

AsRock A780GXH/128M

ASRock A790GXH/128M

AsRock AOD790GX/128M

Biostar TA790GX 128M

Gigabyte GA-MA770-UD3 rev 2.0

Gigabyte GA-MA790X-UD4

Też ma sb750

http://www.bit-tech.net/hardware/mother … 0fx-gd70/4

i też ma acc

Czy połączenie tego zestawu:

MD Phenom II x3 720 AM2+ Black Edition BOX 568,00

Patriot DDR3 PC10666 2x2048MB 1333MHz CL7.0 EP LLK 301,00

MSI 790GX-G65 486,00

z systemem operacyjnym Windows XP HE sp3 to dobry pomysł? A może Vista HB tez będzie dobra? Co polecacie?

vista 64bit jeśli chcesz cieszyć się 4gb pamięci op.

Bardziej chciałem się dowiedzieć czy na Windows’ie XP będzie wszystko działać? Na 4gb ramu mi jakoś nie specjalnie mi zależy…

I takie pytanie trochę z innej beczki… Czy przegrzewający się chipset może być przyczyną braku internetu? Pytam bo jak wczoraj zainstalowałem Windows 7 RC 64bit to działał internet, ale po jakimś czasie się rozłączył, ale gdy wyłączyłem komputer na jakiś czas i włączyłem go ponowni wszystko było ok. W ramach testu podłączyłem wentylator, który “wieje” na mostek PN. i wszystko na razie działa (siedzę teraz na windows’ie xp). Czy to zbieg okoliczności, czy na prawdę coś jest w temperaturach?

(temperatur z żadnego programu nie mogę podać bo moja płyta jest źle rozpoznawana)

wydaje się, że przypadek, wyłącz kompa i dotknij radiator, sprawdź organoleptycznie.

Wiem, że jest gorący bo sprawdziłem “organoleptycznie”… na razie jest ok zobaczymy :slight_smile: Panie technik_elektro myśli pan, że Windows XP HE to dobry pomysł?