Czeski Windows 10 pro a instalacja polskiej wersji

Witam, kupiłem laptopa w Czechach i chce postawić system na nowo (ma pełno bloatware) i wgrać sterowniki. Jest tam jednak Win 10 pro wersja czeska, czy jak zainstaluje Win 10 PL to system się aktywuje? Moduł TPM i uefi jest więc jak tak to nie powinien w ogóle pytać o klucz.

Powinien. Jeśli z jakiegoś powodu nie będzie chciał się aktywować, pobierz czeski (bez bloatu), zainstaluj, aktywuj i dodaj sobie polski pakiet językowy.

4 polubienia

Windows 10 nie ma podziału na wersje językowe - można spokojnie zmieniać język wyświetlania.

Swoją drogą moduł TPM nie ma nic do klucza Windowsa.

1 polubienie

Klucz jest zaszyty w UEFI i rozpoczniesz instalację Win 10 z płyty bądź pendrive z instalką PL, to spokojnie ci przejdzie i aktywuje kluczem z UEFI.

Jest to całkowicie legalne, MS uważa, że skoro kupiłeś Windows to dla nich jest już nieważne w jakim języku go chcesz używać :slight_smile:

1 polubienie

A to to co jest?:
http://download.windowsupdate.com/d/msdownload/update/software/updt/2015/08/lp_a741441abb8f026093c885472f6842f81a2d5777.cab

Tu są jeszcze paczki (66giga) z dawnego ftp microsoftu:
https://archive.org/download/ftp.microsoft.com

A co konkretnie chciałaś przekazać ??

Skoro autor watku chce postawić Windows na czysto to po co mu podajesz powyższe linki ?? Nie prościej mu postawić system z nośnika PL pobranego przez Windows 10 Media Creation Tool ??

Pomyśl czasem.

A to już pytaj autora. Ja odpowiedziałam wcześniej, a linki są do paczek, bo podobno nie ma podziału.
Myślę, co więcej nawet czytam ze zrozumieniem to co mam przed oczami.

BTW… nie każda wingroza się aktywuje. Są też i wersje zblokowane regionalnie np. firmówki. Dlatego moim pierwszym słowem odpowiedzi było “powinien”.

Miłego wieczoru.

Asus, Samsung, Acer, Lenovo i MSI się aktywuje. Wiem, bo sam tak robiłem.

Jejku nooo… To, że Tobie poszło, nie oznacza wcale, że pójdzie każdej osobie.
Mój niemiecki win na lenovo, gdy byłam w pl na urlopie wziął i się wykopał. Musiałam reinstalować kompletnie. I nie chciał się aktywować. Przyczyną było to, iż jest on firmowy i na firmowym sprzęcie, a moja firma ma wykupione licencjonowanie tylko na terenie Niemiec. Tak się dowiedziałam po telefonie do supportu m$. I do czasu powrotu do domu system sobie był bez aktywacji. Co w sumie mi nie przeszkadzało, bo nie używam go wcale, ale niestety być na maszynie on musi. Taki wymóg.

Piszesz o Windows 10 czy raczej o Windows 7 ?

Przy W10 nieważny jest kraj :stuck_out_tongue:

Dokładnie o to chodzi, że i tak będę stawiał system na nowo więc nie ma sensu instalowania paczek językowych :slight_smile: Poza tym powiem Wam, że w tym czeskim Windows nie potrafię nawet zlokalizować podstawowych rzeczy :smirk:

Swoją drogą moduł TPM nie ma nic do klucza Windowsa.

Zgadza się, pomyliło mi się z Bitlockerem.

Czasem ktoś woli używać rufusa (albo konsolowcy diskparta i np. konsolowego 7-zip), bo ma wtedy większą pewność że pendrive będzie bootowalny / ruszy z wybredną jednostką np. jak już się wiele razy zawiódł na Media Creation Tool.

Można też uniknąć szoku że obraz ma 5,7 GiB i nie zmieści się na płycie DVD 4,7 GiB. Chociaż to muszę sprawdzić po rozpakowaniu obrazu 64 bitowego o ile będzie większy od 4,3 GiB. OK, po rozpakowaniu pliki mają niewiele mniejszy rozmiar od ISO:

  • 4 584 164 056 bajtów - folder z wypakowanymi plikami
  • 4 589 797 376 bajtów - Win10_1709_Polish_x64.iso

Mogę potwierdzić, że wszystko działa ok, system bez problemu się zaktywował. Dzięki za pomoc!

1 polubienie

spokojnie powinien przejść