Częste Blescreeny

Kodeki, sterowniki itp. zainstalowane. Menadzer zadań jest czysty od jakich kolwiek znaków zapytania. Nie moge zrobić SMARTA ani Victorią ani hddscanem :confused:

Zobacz w biosie czy masz wyłączy smart może być w zakładce main i na kontroler zajęty przez dysk po wejściu powinny się pojawić ustawienia i między innymi smart jak masz auto czy inaczej.Opcja ustawień włączenia smart może być w róznych miejscach zakładkach biorąc pod uwagę różnorodność biosu. Może uzyj programu mhdd http://forum.komputerswiat.pl/topic/175 … gii-smart/

botowalna cd na stronie z linka jest opis. Tylko pamiętaj że na czas użycia mhhd port sata ma być ustawiony na IDE w biosie chyba że masz dysk IDE to ma być ustawiony na MASTER a nagrywarka na oddzielnym porcie. Widok Smart po wejściu do programu przez klawisz chyba F8. Jeśli też nie będzie wyświetlało smartu a w biosie jest włączone to dysk nie wiem jaki masz i nie ma możliwości odczytu albo coś z dyskiem nie tak.

W biosie włączyłem smart ale niestety w programach dalej nic się nie wyświetla.

Niektóre płyty główne (biosy) nie obsługują SMART mimo włączenia tej opcji w biosie, ja tak miałem z moją poprzednią płytą główną

Więc sprawa dalej jest otwarta to że prawdopodobnie płyta główna nie obsługuje SMART , samo to nie może być chyba przyczyną blue screenów. Może przeinstaluj na nowsze stery od grafiki odinstalowwywując stary i czyszcząc resztki Driver Sweeperem oraz odinstaluj też opere i zobaczysz czy pomogło. Może ten badsector który nie wiadomo gdzie leży czy na początku dysku i na partycji systemowej ale wtedy chyba system by był przymulony tak miałem sam albo na drugiej partycji i ogólnie może powodować problemy.

Ja proponuje pobawić się z ramem wyjmij1 kość sprawdź czy pomogło, jak nie wsać jedną z powrotem i wyjmij drugą jeżeli dalej wyskakują blue screeny to przynajmniej masz 100% pewność że to nie ramy.