Częste blue screeny

Normalnie prez programy i funkcje. Nie chodzi mi dosłowanie o wszystkie urządzenia, tylko te, co sam instalujesz, czyli chipset,grafika,dźwięk,karta WiFi/LAN.

ale to wszystko samo mi sie instaluje przy instalacji windowsa… ja sam zadnych sterownikow nie instaluje…

Mimo wszystko wywal te sterowniki co wymieniłem i zainstaluj najnowsze wersje.

Wykonaj czysty rozruch i powiedz czy problemy dalej występują.

dzisiaj przelozylem na 100% działąjący ram do mojego lapka i niestety objawy takie same… wchodze na strone gdzie jest duuuzo zdjec i od razu blue screen:(

pozniej przeinstaluje wszystkie sterowniki i wykonam czysty rozruch i napisze co sie dzieje…

No i dobrze, o tyle mniej. Skoro RAM i dysk jest ok, to chyba problem wywołuhe sterownik, albo program - innej możliwości przy laptopie nie ma. Zastanawiam się nawet, czy lepiej i szybciej nie byłoby postawić 7 na wirtualnym dysku VHD i na nim poobserwować kopmputer czy działa stabilnie. Jeżeli tak, zainstalowac system na nowo i problem z głowy, ponieważ niestety może się okazać, że szybciej przeinstalujesz system, niż znajdziesz przyczynę błędu.

wykonałem czysty rozuch, i jestem mega ucieszony…:slight_smile:

co prawda, blue screene nadal sa, ale za to komputer wogoooole nie zamula, nie scina sie i wgl suuper:)

czyli teraz mam sprawdzic jeszcze sterowniki tak?

Działa szybko, bo w tym trybie ładowane są składniki, które są niezbędne do działania systemu. Skoro na minimalnej konfigruacji system również jest niestabilny, to nie jest to wina dodatkowego oprogramowania, bo ono nie jest w tym trybie uruchamianie. Spróbuj jeszcze przeinstalować te sterowniki i przeczyścić system jakimś cleanerem, np. TuneUp Utilities, lub podobnym, a jak nic nie da, spróbuj jak sugerowałem zainstalować system od nowa, tylko że do pliku VHD. Instrukcja: http://www.techit.pl/Artykuly/Instalacj … ,3972.html. Jeżeli będzie działać poprawnie, wywal tego Windowsa w cholerę, zainstaluj wszystko na nowo i będzie święty spokój.

w programach i funkcjach nie mam jak odistalowac sterow poniewaz nie mam tam nic od streownikow.

przeczyszcze system tym TuneUp Utilities a jak nic nie da to zainstaluje system tak jak w tym poradniku co podales

I odbrze, to jest o tyle dobry sposób, że możesz sprawdzić czy reinstalacja systemu rozwiąże problem, czy nie i unikasz takiej sytaucji, że poświęcasz np. 2 godziny na reinstalację systemu i okazuje się, że na darmo, bo nadal jest to samo.

przeczyściłem system i nie moge uwierzyc :o

bluescreenow ani sladu:) zobaczymy jak dluugo:)

jesli nadal beda jakies problemy to bede pisal

dzieki wielkie chlopaki za pomoc!:slight_smile:

No widzisz, jednak dobrze zrobiłem, że zasugerowałem przeczyścić rejestr, a to wyłącznie dzięki temu, ze doczytałem, iż bad pool caller może wywoływać bajzel w systemie i czasami żeby się go pozbyć wystarczy po prostu posprzątać go jakimś cleanerem.

witam Panowie, niestety ponownie…

problem nadal nie ustał…

wykonalem ta instalacje windy do pliku VHD i niestety bluescreeny nadal sa…

w trybie awaryjnym jest tak samo…

i wyskakuja tylko podczas wczytywania duzej ilosci zdjec, i czasami nawet jak sciagam cos przez uTorrenta

musze sprawdzic jeszcze czy dzieje sie tak tylko podczas dzialania na wi-fi czy przez kabel tez…

ma ktos jeszcze jakies podpowiedzi?

Czyli to będzie problem sprzętowy. Sugeruję oddać komputer do serwisu i niech zrobią przegląd.

Albo sam wykonaj przegląd, jeżeli czujesz się na siłach.

niestabilna-praca-komputera-zawieszanie-podczas-pisania-t514235.html#p3224532

komputer-sie-wylacza-t498828.html#p3137602

Lepiej będzie mimo wszystko moim zdaniem oddać fachowcowi do obejrzenia, bo prawda jest taka, ze jak się samemu nie rozbierało laptopa, to niestety jego rozbiórka może się skończyć tym, że się już go nie uruchomi.

jeszcze raz przeanalizowalem mojego bluescreena programem bluescreenview

i takie cos zobaczylem:

beztytuurgt.jpg

i tak wyglada moj bluescreen

beztytuu1ll.jpg

czyli wyglada na to ze problem z karta sieciowa tak?

Na to wygląda, lecz to nie jest problem, bo wymiana karty jest banalnie prosta, tak więc jesżeli tylko możesz dostać się do elektroniki laptopa od spodu, możesz samodzielnie ją wymienić. Tu masz co i jak:

Part1:

Part2:

Jeżeli jednak nie masz dostępu od spodu, tak jak w tym Acerze na filmie, niestety lepiej oddać laptopa do serisu, bo w tym momencie trzeba się dostać od góry, przy czym istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że laptop już nie zadziała w pełni, jeżeli tak jak pisałem wcześniej nie ma się pojęcia w jaki sposób się za to zabrać, bo niestety to nie polega na odkręceniu śrubek jak leci, tylko niestety trzeba rozkręcać w określonej kolejności... Ja już miałem taką wystuację, że rozbierałem laptopa, chwila nieuwagi i dziękuję - rozwaliłem ścieżki na taśmie touchpada, ponieważ myślałem, że jest na wtyczce, a ona była wsunięta w gniazdo i zablokowana zatrzaskami po bokach i po prostu nie bądąc tego świadomym, że są zatrzaski pociągnąłem i rozwaliłem. Oczywiście touchpad odmówił posłuszeństwa, ale na szczęście dało radę taśmę jeszcze oskrobać nożykiem, dzięki czemu uratowałem sytuację... Ewentualnie możesz jeszcze spróbować np. zarejstrować się na elektrodzie i w dziale serwisowym komputerów zapytać o instrukcję serwisową do tego laptopa - może ktoś będzie miał i chociaż udostępni strony z opisem jak go rozkręcić.

elektronika dla mnie to nieduzy problem bo juz troche sie w to bawie:P

zamienilem karte wifi od brata z laptopa, jego byla troche dluzsza ale w gniazdo pasuje:

moja karta w jego laptku- smiga az miło, duuzo szybciej niz u mnie,

jego karta w moim lapku- sterowniki sie instaluja, ale nie moge jej włączyc skrótem fn+f8

wiec nadal nie wiem jak dziala na innej karcie ;/

po wylaczeniu wi-fi i podlaczeniu sie do routera przez kabel, nie ma blue screenow.

czyli to raczej pewne ze to karta wi-fi jest wszystkiemu winna;/

czyli tylko wymiana tutaj pomoze?

Na to wygląda.