Częste bluescreeny,restarty,zawiechy - wymiana RAM

Witajcie Szanowni 

 

Szukam rozwiązania dla dość częstych bluscreenów, restartów systemu jak i zwyczajnych zawieszeń. Zacznę chyba od informacji technicznej ukazującej się na bluescreenie - 0x0000000A (0xc0ca0c7c, 0x00000001, 0x00000000x, 0x804e8da4). Z tego co wygoglowałem - problem mieści się w funkcjonowaniu pamięci ram.

 

Nawet by się to zgadzało, ponieważ jakieś 2 miesiące temu próbowałem wymienić kości pamięci: 2 gb (2x1gb) na 4gb (2x2gb). Znalazłem na allegro kości o tym samym typie (w moim przypadku pc2-5300) co kości dotychczas używane. No i tu zaczęła się bajka,… pojawiły się symptomy o których wyżej… Zacząłem więc kombinować z używaniem kości, bo założyłem, że może zwyczajnie któraś kość jest niesprawna… więc przepinałem po kolei sprawdzając różne konfiguracje - niestety bez skutku. 

Ostatecznie zdenerwowałem się i chciałem zwyczajnie wrócić do kości, których używałem na samym początku i które wtedy działały dobrze. Oczywiście się okazało, że problem tak jak się pojawił - tak pozostał. 

 

Czy to znaczy, że uszkodziłem same “mocowania” ramu? To chyba nie jest do końca możliwe bo bym musiał oba je uszkodzić jednocześnie (ponieważ sprawdzałem funkcjonowanie systemu używając zaledwie jednej kości, pozostawiając drugie miejsce na pamięć wolne). Pozostaje chyba już tylko możliwość uszkodzenia płyty głównej przez ram ?

 

Oczywiście z ciekawości przeinstalowałem system, lecz bez skutku. 

 

Sprzęt:

  • Laptop samsung r60+, 

  • 160GB Hard Drive

  • 2 GHz Dual Core Processor

  • 2GB RAM, 

System: windows XP

 

W załączeniu fotka ramów. Samsung 1gb to kość, która działała od samego początku używania laptopa, zaś ta powyżej to ta dokupiona, od której się zaczęło …

post-131177-0-81859600-1405067094_thumb.

Zrób testy memtest. Pamiętaj, by testować jedną kość RAM, a następnie kolejną. Czyli: wyjmujesz jedną kość, memtest, wkładasz tamtą kość i wyjmujesz tą drugą, memtest.

Uszkodzenie płyty głównej spowodowane przez kości jest mało prawdopodobne.

Kości pamięci można przetestować programem MemTest86.

 

Możesz dokładnie przedmuchać płytę główną z kurzu, zwłaszcza zwróć uwagę na gniazda pamięci żeby nie było w nich ani odrobiny kurzu.

Memtesty zrobione i o dziwo … 0 errors. Sprawdzane na jednym slocie jak i oddzielnie na drugim - każda karta z osoba. Teraz to ja już zupełnie się pogubiłem … 

Daj smart dysku screen z HDTune z zakładki Health

http://hdtune.com/files/hdtunepro_550_trial.exe

 

oraz z zakładki Sensors całe okno.

http://www.hwinfo.com/files/hw32_440.exe

w ten sposób? 

Dysku z taką ilością relokowanych sektorów nie widziałem :slight_smile: złom do wymiany.

prawda, 

psyh0 miałeś wcześniej takie objawy typu przed zalogowaniem sie jest czarny ekran na długi czas?

Według mnie to są przekłamania a nie prawdziwe wartosci, może lepiej dać smart z MHDD oraz skan powierzchni.

 

Zauważyłem coś w tym stylu… lecz od razu po wciśnięciu przycisku zasilania w celu włączenia komputera, zamiast uruchamiania się biosu->systemu, jest jakiś czas “ciszy”. Czyli zapala się diodka zasilania i …nic. nawet monitor nie mrugnie… dopiero po jakichś kilku minutach zapali się kolejna dioda - tym razem ta od procesów w kompie i jakoś dalej tam się wszystko już uruchamia. 

Chociaż to co powyżej też nie zawsze ma miejsce, ale dość często się tak potrafi robić. 

 

Także chyba dokładnie chodzi o to, o czym wspomniałeś…