Częste pojawianie się Blue Screen


(Denzel) #1

Witam. Mam problem z Windowsem 7 Professional - po pewnym czasie od włączenia komputera (jest on zmienny) prawie zawsze pojawia się Blue Screen.

Zdjęcia:

Po restarcie pojawiają się takie oto opisy błędu:

Myślę nad reklamacją sprzętu, nie wiem jednak jaką część reklamować... Proszę o odpowiedź, słyszałem, że to może być RAM, ale nie jestem pewien


(Piotrkijak) #2

A więc tak. Spróbuj uruchomić jako administrator wiersz poleceń(klikasz start, wpisujesz w biały pasek na dole menu cmd. Wyświetli się cmd, klikasz na nie ppm i wybierasz uruchom jako administrator) wpisz polecenie chkdsk /f, wciskasz enter, potem t, znowu enter i restartujesz kompa. Po przeskanowaniu dysku(może to potrwać dość długo, tak więc badź cierpliwy i czekaj do skutku) poobserwuj czy dalej wystąpi błąd. Jeżeli tak, to spróbuj zainstalować najnowsze sterowniki do karty graficznej i dalej go obserwuj. Jeżeli dalej to nie przyniesie skutku, to spróbuj jeszcze przywracania systemu lub ostatniej znanej dobrej konfiguracji, którą wczytasz wciskając f8 podczas startu kompa przed rozpoczęciem uruchamiania Windowsa. Jeżeli dalej nic to nie da, to najprawdopodobniej ram do wymiany, ale dla 100% pewności ściągnij program memtest x86 i uruchom test na 2 godzinki. Jeżeli program wykaże błędy, to pamięć jest uszkodzona i wymaga wymiany.


(Lost World) #3

No właśnie , mmemtestem obowiązkowo.

A komputer się nie przegrzewa od spodu czasami? Może jakaś podstawka , czy coś w tym stylu? Bo też mam problem z win32k.sys , tylko, że ja karty nie wymieniałem , ram chodzi okej. Więc prawdopodobnie u mnie się przegrzewają jakieś podzespoły...Swoje lata już ma , nie powiem.


(Denzel) #4

Dzięki za odpowiedź :slight_smile: Chkdsk nic nie wykazał, memtest - całość testu zatrzymuje się na 96%, a test #8 na 74%. Wykryło 32767 błędów w 8 teście, ale licznik co chwilę się zeruje i wraca do liczby 32767 :confused:

Zdjęcia:

U mnie się nic nie przegrzewa...


(Piotrkijak) #5

To nie ma co wnikać. Tak jak myślałem, ram do wymiany.


(Dawid Palacz) #6

Ja miałem niebieski ekranik też w moim se7en. Bylo to spowodowane nowym GG 10. Nie wiem dlaczego ?? ale jak zainstalowałem starsząwersję gg było oki


(Piotrkijak) #7

ExtraKILLZONE , jak się# nie znasz, to się nie wtrącaj. Tak się składa, że są różne błędy stop i każdy może oznaczać co innego i nie jest powiedziane, że skoro ty miałeś ekran śmierci i winowajcą było gg, to u innych też gg jest przyczyną. Po zatym, mogło też być tak, że miałeś inny kod błędu. W tym przypadku przyczyną mogła być aplikacja bądź pamięc, i akurat okazało się, tak jak myślałem, że uszkodzona jest pamięć co potwierdził memtest, który się zawieszał i wykazał błędy.


(Denzel) #8

Dzięki wielkie :slight_smile: