Częste resetowanie się komputera

Użyj jeszcze programu CrystalDiskInfo i poczytaj parametry SMART. Proponowałbym zostawić na całą noc MemTest-a albo jakiś inny program testujący (np Dr Web Live CD) ale koniecznie coś co chodzi z płyty, pendrive’a a nie z dysku. Jeżeli komputer całą noc będzie chodzić w trakcie sprawdzania przez MemTesta ( i nie znajdzie on błędów) można będzie wykluczyć pamięć, procesor, płytę główną i zasilacz. Zawsze też można przeinstalować Windowsa żeby jego wykluczyć z kręgu podejrzanych. Można też po prostu odpalić Orthosa (ale np z pendrive’a) w trybie Blend i pozwolić mu pochodzić kilka godzin.

przemas zaloz swoj wątek i tam sie pytaj …

Dodane 24.07.2010 (So) 14:27

yy i przeinstalowywalem windowsa i nic nie pomoglo

Dodane 24.07.2010 (So) 14:46

kurde nie wiem co mam robic … kiedy testuje orthosem temp procka wzrasta do 68 stopni a moj procek moze max 67.7 Stponia .

mi sie wydaje ze to nie od temperatury mi sie resetuje komputer tylko cos z dyskiem twardym

scren z CrystalDiskInfo

crystalx.png

Uploaded with ImageShack.us

Chyba rzeczywiście możemy wykluczyć procesor a skoro po przeinstalowaniu Windowsa dalej się to dzieje to raczej problem jest sprzętowy a informacje z CrystalDiskInfo upewniają nas że winny jest dysk twardy. Test HDTune był po prostu zbyt mało czuły. Zrób jeszcze tak:

w menu start w pole uruchom wpisz cmd i wpisz chkdsk.Uruchomi się skanowanie dysku i jeżeli będą jakieś uszkodzone sektory to na 100% winny jest dysk(powtórz tą operację dla każdej partycji-żeby ją zmienić wystarczy wpisać np d: żeby przejść do partycji d).

Przypomniała mi się jeszcze jedna rzecz - wyłącz automatyczne restartowanie się komputera w razie awarii. Aby to zrobić w Panelu Sterowania kliknij dwa razy na ikonkę System przejdź do sekcji Zaawansowane i tam przy Uruchamianie i Odzyskiwanie kliknij na Ustawienia i przy awarii systemu w polu Automatycznie Uruchom Ponownie ma NIE być ptaszka :slight_smile:

0 uszkodzonych sektorów

cmds.png

Uploaded with ImageShack.us

Dodane 24.07.2010 (So) 20:03

następnie gdy chcialem jeszcze raz zrobic taki test wyskoczylo to :

cmdk.png

Uploaded with ImageShack.us

Uruchom ten chkdsk z parametrem f czyli wpisz chkdsk/f. Prawdopodobnie wywali że wolumin jest używany i czy chcesz żeby sprawdził przy następnym uruchomieniu kompa. Zgódź się, uruchom ponownie kompa, pozwól chkdsk-owi działać a potem jeszcze raz puść go(chkdsk) z cmd bez parametru f i zobacz czy dalej są błędy. Możesz też dzisiaj na noc zostawić Memtesta włączonego tyle że musisz go najpierw nagrać na płytę, potem zmienić kolejność startu urządzeń w BIOS-ie na CD Rom.

EDIT

Ściągnij też sobie HDDHealth http://www.dobreprogramy.pl/HDD-Health, … 11691.html i zobacz ile on pokaże “Health” twojego dysku.

oto scren z chkdsk . po parametrze f , oraz z hdd health

hddl.png

Uploaded with ImageShack.us

jak moge sprawdzic kości ram? bo to moze ktoras z nich nie daje rady i przez to te resety ?

RAM można sprawdzić Orthosem wybierając test Large, in place FFT albo programem MemTest86 możesz go ściągnąć stąd http://www.memtest.org/. Tyle tylko że go trzeba wypalić na płytkę i z niej botować komputer więc na początek może być Orthos. Co do HDDHealth najwyraźniej twój dysk nie potrafi mu przekazać informacji bo nie wierzę że masz -1 na dysku :slight_smile:

Generalnie po tym wszystkiem głównym podejrzanym jest dysk ale nie dziwię się (szczególnie jak nie ma innego dysku żeby na niego wszystko przenieść i pracować żeby zobaczyć czy się błędy powtarzają) że Kardakor chce sprawdzić wszystkie komponenty komputera. Dużo narzędzi do testowania jest na UBCD http://www.ultimatebootcd.com/ można je ściągnąć i sprawdzić co się tylko da a o wynikach dać znać.

Witam,

to chyba najlepiej zdiagnozowany komputer świata! Tylko, że jak na razie nic z tych diagnoz nie wynika.

Wydaję mi się, że na końcu ściągnij tonę węgla i rozpal duże ognisko :hahaha:

A teraz poważnie.

Temperatura nie jest tragedią. To co poleca Pysiu do wykonania tak i tak. Na pewno nie zaszkodzi.

Zdjęcie kondensatorów jest tylko trzech (z których coś można wywnioskować z tego jeden zamazany :P, ale nie widać napuchniętych.

Mówiono Ci ustaw bluee screena , ustawiłeś? Nie, bo jakoś nie widzę kodu błędu spisanego. Ale po co :smiley:

Z tego co wkleiłeś z podglądu zdarzeń można wywnioskować że coś się dzieje, ze sterownikami od karty grafiki. Zmieniałeś coś ostatnio? Jeśli tak to wywal sterowniki wyczyść rejestry i zainstaluj nowe.

Znalazłem że podobny błąd wywołuje:

BCCode : 1000007E

*** STOP: 0x0000007E (0xC0000005, 0xFC5CCAF3, 0xFC90F8C0, 0xFC90F5C0)

SYSTEM_THREAD_EXCEPTION_NOT_HANDLED

Stawiam orzechy przeciwko łupinom, że problemem są sterowniki.

ustawiłem blue screen i od 2 dni komputer sie nie resetuje ani nic sie niedzieje … moze dlatego ze na zewnątrz sie troche ochlodzilo i jest temperatura powietrza 20 stopni a nie 35 … co do sterownikow nie instalowalem nic poniewaz niecaly tydzien temu formatowalem dysk

nie wiem czy ktoś już sugerował (nie czytałem wszystkich postów) ale ja sprawdziłbym zasilacz :slight_smile:

miałem podobne problemy i wystarczyło że wymieniłem zasilacz i wszystko śmiga jak należy :slight_smile:

Może takie małe podsumowanie jak sprawdzać poszczególne komponenty (wg mojej wiedzy):

zasilacz jest sprawdzany podczas wszystkich testów poniżej ewentualnie OCCT Powet Supply Test

płyta główna też jest sprawdzana w czasie tych testów

procesor - Orthos albo OCCT albo Prime95 albo 3D Mark

RAM - MemTest, Orthos, 3D Mark (tyle tysięcy ile komp uciągnie, do omawianego chyba 2001)

karta graficzna - 3D Mark jak wyżej

dysk twardy - HDTune, chkdsk, Crystal Disk Info, HDD Health

Czas trwania - zależy ile mamy czasu :slight_smile: Można nawet po 12 godzin a można się ograniczyć(np 3D Mark) do jednego przejścia.