Częste restarty komputera

Witam. Mam pewien problem z komputerem, a mianowicie restarty, niebieskie ekrany z napisem takim jak w temacie, oraz gdy chce włączyć komputer wszystko chodzi ale lampka na monitoerz jest pomarańczowa. Zobaczyłem w podglądzie zdarzeń i pojawił się taki błąd:

Kod błędu 1000008e, parametr 1 c0000005, parametr 2 805648e2, parametr 3 b4b72bac, parametr 4 00000000.

Oto mój komputer:

Athlon 2800 +; Abit NF7 Sg2; 1 GB Kingston; Fortron 350W; Samsung 60 GB.

Może mógłby mi ktoś pomóc ? Z góry thx.

Trochę mało dla mnie sprecyzowałeś… Kiedy te restarty Ci się zdarzają? Od razu po włączeniu, czy w czasie pracy komputera? Co oznacza pomarańczowa lampka na monitorze? Masz na myśli to, że komputer działa, a monitor nie?

Proszę, sprecyzuj swój problem, a z pewnością pomogę Ci z błękitnymi ekranami śmierci krok po kroku. Pozdrawiam :wink:

Restarty zdarzają się po włączeniu komputera. Problemy pojawiają sie przy pierwszych włączeniach komputera. Po jakimś czasie wszystko już ok.

Co do drugiego pytania to słuchać wentylatory jak chodzą dysk ale monitor nie włącza się.

może to też być wina zasilacza, może jest stary albo za słaby. parę lat temu pewien informatyk powiedział mi, że możliwe jest też, że są poprzepalane czy w jakiś inny sposób uszkodzone kondensatory.

Pomarańczowa lampka oznacza, że karta graficzna nie wysyła sygnału do monitora. Ile lat będzie miał twój zasilacz i podaj jego model. Sprawdź jeszcze stan kondensatorów na płycie głównej.

Kondensatory są ok. Zasilacz podawałem w pierwszym poście Fortron 350W kupiony w maju tego roku.

Wyciągnij i włóż kartę graficzną, może lekko się wyciągnęła z slotu, i trzeba ją tylko docisnąć.