Częste restarty komputera

Witam

Otóż od paru miesięcy nękają mnie restarty komputera. Sprawdziłem już zasilacz, ram, karte graficzną i procka, i wszystko jest wporządku.

Komputer resetuje sie czasami odrazu po zalogowaniu, czasami nawet przed ekranem powitalnym. Gdy odpale więcej aplikacji prawie na 100% mi sie zresetuje. (od czasu do czasu wyskoczy bluescreen)

Czym to może być spowodowane?

masz aparat fotograficzny jakiś ?? zrób zdjęcie swojej płyty głównej ;).

Wygląda mi to na błąd windowsa-czasem tak jest.Lepiej pozwolić mu się uruchomić i dopiero po jakimś czasie włączać to co się chce.Miałem tak przy vista + kaspersky ale to było w viście bez sp1

Aparat mam i niedługo postaram sie zrobić zdjęcie. Dodam też, że gdy występowały restarty na viście zrobiłem format i chciałem zainstalować xp podczas pierwszej instalacji komputer sie zresetował przy drugiej już wszystko było w porządku.

obstawiałbym płytę główną (napuchnięte kołki) lub uszkodzony (źle sparowany ram) jak testowałeś pamięć ??, sprawdź jeszcze jak wygląda sprawa z chłodzeniem proca czy jest poprawnie zamontowany i jaka jest temperatura jego, sprawdź również jaka jest temperatura mostków na płycie głównej.

Pamięć była testowana całą noc na innym komputerze. Z prockiem wszystko jest wporządku.

Jak można sprawdzić płyte główną te napuchnięte kołki?

Pamięć sprawdź Memtestem. Zobacz też, czy kondensatory nie są nabrzmiałe bądź napuchnięte. Podaj, jaki masz model zasilacza. Pomierz napięcia na lini +5V i +12V podczas obciążenia procesora, na przykład Orthosem.

Więc tak napięcia:

Napięcie rdzenia procesora 1.38 V 

+3.3 V 3.33 V 

+5 V 5.11 V 

+12 V 11.67 V 

+5 V podczas wstrzymania pracy 4.56 V

Zasilacz:

EN-83072V4

Model: VP-B301

Nie wiem zabardzo jak sprawdzić te kondensatory;/ Mam zdjęcia płyty głównej to moge dać?

tak daj zdjęcie ,zasilacz marki enlight ??

Tu masz zdjęcia:

http://www.speedyshare.com/381253944.html

A zasilacz tak jest marki enlight.

w okolicach karty graficznej kondensator jest napuchnięty tutaj może być powód niestabilne pracy komputera…

Czyli co przydało by sie go wymienić? i będzie ok?

tak, zdecydowanie potwierdzasz że owy kołek jest napuchnięty ?? bo zdjęcie nie jest wyraźne…

Potwierdzam potwierdzam jeszcze raz rozkręciłem kompa i sprawdziłem, rzeczywiście jest napuchnięty.