Częste restarty routera Pentagram P6341

Witam. Od lutego mam podpisaną umowę z TP na Neostradę tp 6Mb/s. Samo połączenie działa w jak najlepszym porządku. Chodzi o to, że od tamtego czasu mój router Pentagram P6341 bardzo często się restartuje, lub samo połączenie zostaje zrywane. Owe restarty robią się coraz częstsze i bardziej irytujące. Może ktoś wiem na czym polega problem? Zasięgałem informacji w sieci, lecz niewiele znalazłem na ten temat.

W jakim sensie zrywa połączenie? Czy DSL utzrymuje połączenie ? Czy tylko zrywa Internet? Nie raz miałem u klientów problemy z neostradą, zawsze okazywało się że coś było nie tak z linią. Nie raz musiałem ręcznie ustawiać modulację modemu na G.DMT ponieważ w automacie nie chciało się z synchronizować. Na dzień dzisiejszy jeżeli jest cos nie tak z lnią a modem/router jest ok Orange (TP) nie mogą się wykręcać muszą załatwić reklamację. Kiedyś wymagany był od nich modem ale już nie jest wymagany.

Czasami jest to restart routera, czasami jeśli wejdę w ustawienia w ramce ‘connection’ jest napisane ‘Link down’. Linia jest w 100% sprawna, bo niedawno byli technicy. Natura problemu musi leżeć w routerze. Modulacja od samego początku jest ustawiona na G.DMT.