Częste restarty routera Pentagram P6341

(piotter1994) #1

Witam. Od lutego mam podpisaną umowę z TP na Neostradę tp 6Mb/s. Samo połączenie działa w jak najlepszym porządku. Chodzi o to, że od tamtego czasu mój router Pentagram P6341 bardzo często się restartuje, lub samo połączenie zostaje zrywane. Owe restarty robią się coraz częstsze i bardziej irytujące. Może ktoś wiem na czym polega problem? Zasięgałem informacji w sieci, lecz niewiele znalazłem na ten temat.

(jas_fasola) #2

W jakim sensie zrywa połączenie? Czy DSL utzrymuje połączenie ? Czy tylko zrywa Internet? Nie raz miałem u klientów problemy z neostradą, zawsze okazywało się że coś było nie tak z linią. Nie raz musiałem ręcznie ustawiać modulację modemu na G.DMT ponieważ w automacie nie chciało się z synchronizować. Na dzień dzisiejszy jeżeli jest cos nie tak z lnią a modem/router jest ok Orange (TP) nie mogą się wykręcać muszą załatwić reklamację. Kiedyś wymagany był od nich modem ale już nie jest wymagany.

(piotter1994) #3

Czasami jest to restart routera, czasami jeśli wejdę w ustawienia w ramce 'connection' jest napisane 'Link down'. Linia jest w 100% sprawna, bo niedawno byli technicy. Natura problemu musi leżeć w routerze. Modulacja od samego początku jest ustawiona na G.DMT.