Czeste zawieszanie sie komputera

Jeśli to nieodpowiedni dział to sory. Witam mam problem z moim komputerem. Bardzo często zawiesza mi się on podczas grania w nfs undercover. Nie wiem dlaczego tak się dzieje. Podczas korzystania z internetu tez tak się dzieje tylko rzadko. Komputer czasami chodzi cały dzień bez zawiechy i jest ok ale czasami zawiesza sie co 10 min. Wyjmowałem ram i czasami to pomagało ale teraz już nie.

Mój sprzet to Intel Core 2 Duo e4300 1.8@1.8GHz 1GB zasilacz modecom 350W Dysk WD2500aajs 250 GB karta ATI Radeon x1550 256mb

Komputer ma ponad 4 lata i nigdy nie miałem takich problemów. Czytałem gdzieś że to może być wina niewłaściwego napięcia rdzenia procesora ja mam takie

Napięcie rdzenia procesora 1.12 V- 1.17V

+3.3 V 3.06 V

+5 V 5.05 V

+12 V 11.71 V

Temperatura płyty głównej 42

procesora 32-35 rdzeni 48

a dysku 40 Brałem wszystko z everestu

  1. Napięcia mierzymy miernikiem.

  2. Punkt 1szy w tym przypadku i tak jest bez znaczenia, bo masz śmieć a nie zasilacz. Jak najszybciej go zamień na coś markowego.

  3. Twoja “karta graficzna” nadaje się co najwyżej do oglądania filmów. Dziwne, że NFSU w ogóle się na niej odpala…

  1. miernika nie posiadam ale może pożyczę jak ktoś ze znajomych będzie miał

  2. Wiem że zasilacz jest stary ale kilka lat temu jak kupowałem komputer to nie był śmieć i spokojnie utrzymywał komputer zresztą nigdy nie miałem z nim problemów więc po co mam wymieniać dobry zasilacz

  3. Kolego nie znasz jej możliwości poszła mi na niej nawet mafia II lekko się przycina ale da się grać :smiley:

Nie wiem czy to ma znaczenie ale nigdy go dokładnie nie czyściłem tylko trochę z kurzu szmatka lub odkurzaczem. Ktoś mi mówił żebym go sprężonym powietrzem przedmuchał

ad.2.

Modecom’y zawsze były śmieciami.

ad3.

No ta, skoro 640x480 0xAA 0xAF minimum details i fps poniżej 20 nazywasz graniem, to tak, da się grać.

Co do czyszczenia, dmuchasz tym powietrzem na złożoną całość, czy rozkładasz kompa na części?

Właściwie to jeszcze nie czyściłem tym sprężonym powietrzem bo muszę kupić dopiero. Nie znam się na komputerze tak dobrze żeby go na części rozbierać raczej na złożona całość może tylko ram powyjmuje. Dlaczego jesteś przekonany że Modecomy to śmiecie??

Bo Modecom miał tylko jedna serię (MC) którą można było bezpiecznie polecać do normalnych komputerów. Pozostałe nadają się raczej wyłącznie do tzw. komputer biurowych gdzie pobór z gniazdka takiej maszynki nie przekracza 100 Watt…