Częste zawieszanie sie komputera

(Kubex26) #1

Gdy korzystam z komputera komputer sie zawiesza w taki sposób że z głośników stereo(tych od karty dziękowej) wychodzi dzwiek piiiiiiiiiiiiiiiiiiii.....bez końca...... i komputer sie zawiesza. Kumpel mi mówił że możliwe jest przegrzewanie się karty graficznej, w co bardzo wątpie ponieważ krte kupiłem bez chłodzenia i chłodzenie na nią założyłem. Po drugie mam cały czas zdjętą boczną obudowę. Może dlatego sie tak dzieje bo wczesniej mialem taki problem :arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=88829&highlight= i podłączyłem wsystkie wiatraki do zasilacza.

(McDracullo) #2

Co z zasilaczem?

Nie masz napuchniętych kondensatorów na płycie głównej?

(JNJN) #3

Jeśli wentyl CPU nie jest podpięty pod płytę główną i bios go nie widzi - może taki problem występować.Bios uznaje że CPU nie jest chłodzone i może spowalniać pracę CPU,restartować kompa/inne.

(Kubex26) #4

a nie da sie w biosie albo gdzieś wyłączyć opcji aby moja płyta główna nie sugerowała sie gniazdem CPUFAN.??

(JNJN) #5

Prawie wszystkie płyty główne wymagają do prawidłowego działania kompa podłączenia wentyla CPU do gniazda płyty (bios musi wentyl widzieć i monitorować jego obroty), choć niektóre nowe płyty główne na to pozwalają i można wyłączyć monitoring w biosie i zastosować niezależny monitoring obrotów wentyla CPU.

Na starych płytach nie szukaj takiej opcji w biosie,bo nie ma.

(Kubex26) #6

a wyłączenie CPU Fan Off in Suspend w biosie może coś pomóć ??

(JNJN) #7

CPU Fan Off Option (CPU Fan Off in Suspend)

W miejscu tym można ustalić wyłączenie wentylatora CPU po przejściu systemu w tryb Suspend (oszczędnościowy). Należy zwrócić uwagę na to iż procesor powinien być zawsze chłodzony.

Nic to nie zmieni.