Częste zawieszanie sie komputera

Gdy korzystam z komputera komputer sie zawiesza w taki sposób że z głośników stereo(tych od karty dziękowej) wychodzi dzwiek piiiiiiiiiiiiiiiiiiii…bez końca… i komputer sie zawiesza. Kumpel mi mówił że możliwe jest przegrzewanie się karty graficznej, w co bardzo wątpie ponieważ krte kupiłem bez chłodzenia i chłodzenie na nią założyłem. Po drugie mam cały czas zdjętą boczną obudowę. Może dlatego sie tak dzieje bo wczesniej mialem taki problem :arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=88829&highlight= i podłączyłem wsystkie wiatraki do zasilacza.

Co z zasilaczem?

Nie masz napuchniętych kondensatorów na płycie głównej?

Jeśli wentyl CPU nie jest podpięty pod płytę główną i bios go nie widzi - może taki problem występować.Bios uznaje że CPU nie jest chłodzone i może spowalniać pracę CPU,restartować kompa/inne.

a nie da sie w biosie albo gdzieś wyłączyć opcji aby moja płyta główna nie sugerowała sie gniazdem CPUFAN.??

Prawie wszystkie płyty główne wymagają do prawidłowego działania kompa podłączenia wentyla CPU do gniazda płyty (bios musi wentyl widzieć i monitorować jego obroty), choć niektóre nowe płyty główne na to pozwalają i można wyłączyć monitoring w biosie i zastosować niezależny monitoring obrotów wentyla CPU.

Na starych płytach nie szukaj takiej opcji w biosie,bo nie ma.

a wyłączenie CPU Fan Off in Suspend w biosie może coś pomóć ??

CPU Fan Off Option (CPU Fan Off in Suspend)

W miejscu tym można ustalić wyłączenie wentylatora CPU po przejściu systemu w tryb Suspend (oszczędnościowy). Należy zwrócić uwagę na to iż procesor powinien być zawsze chłodzony.

Nic to nie zmieni.