Czeste zawieszenia sie komputera

Witam wszystkich jestem tu nowy i mam nadzieje ze mi pomozecie :wink: mam bardzo wielki problem ktory mnie juz bardzo denerwuje ;/ mnianowicie

Gdy gram w WoW鈥檃 (World od Warcraft), NFS most wandet, carbona i w inne dosc nowe gry to komputer po pewnym czasie sie zacina ale zacina sie tak ze nic sie nie da zrobic i musze resetowac a komputer mam dobry bo mam w nim : ATHLON 64bity 4200+ x2, 2GB DDR 2 ramu, Gigabyte envidia Geforce 8600GTS 128/256, dysk 250GB z Samsunga, zasilacz mam 400W i kompletnie nie wiem czamu mi sie tak dzieje :frowning: . Z gory dziekuje za odpowiedz .

Z programu Everest Ultimate daj odczyt z czujnik贸w (w programie komputer->czujnik). Odczyt najlepiej zr贸b wychodz膮c z jakiej艣 gry (trzymaj w tle w艂膮czonego Everesta).

Jakiej firmy jest ten zasilacz (model)?

ssnd8.jpg

w800.png

a zasilacz to Feel III - 400ATX aaa zapomnialem dodac wczesnij plyta glowna to ASUS M2N4-SLI

Dosy膰 mocno grzeje si臋 p艂yta g艂贸wna. Pouk艂adaj porz膮dnie kable, wyczy艣膰 z ewentualnego kurzu oraz zamontuj dodatkowe wentylatory w obudowie, aby poprawi艂y obieg powietrza.

Co do napi臋膰, to zajrzyj do Biosu i stamt膮d je podaj (okno PC Health Status).

Aha no troche sie grzeje ale mnie bardziej zaskakuje temperatura procesora graficznego bo jest najwieksza ;/ a kable mam poukladane najlepiej jak sie dalo,kurzu nie ma bo czyscilem calego ale mam troche kurzu w zasilaczu ale nie moge go wyssac z niego ;/ i myslalem ze przez to, a wczesniej tez myslalem ze mam blad w systemie i zrobilem formata i nadal tak jest.A dodatkowych wentylatorow nie mam i planuje je wlasnie zamontowac. A co do biosa to przeszukalem calego i nie znalazlem tego okna ;/

Je偶eli to jest temperatura karty graficznej zaraz po wyj艣ciu z gry, to nie jest jeszcze najgorzej. Dodatkowe wentylatory poprawi膮 sytuacj臋.

Co do biosu, to poszukaj w innych miejscach, np Hardware Monitor, H/W Monitor itp.

Prosz臋 zmieni膰 temat na konkretny i u偶ywa膰 polskich znak贸w, opcja EDYTUJ i popraw.JNJN

Ta temperatura jest jedynie mniejsza jak mam wylaczony komputer na dluzej a potem jak wlacze to szybko rosnie to takiej wysokiej temperatury

a te napiecia znalazlem chyba :smiley: w menu HardWare Monitor i sa takie:

vcore Voltage - 1.24V

3.3V voltage - 3.28V

5V Voltage - 4.83V

12V Voltage - 12.09V

takie napiecia mi pokazuje.

Ja mog臋 poradzi膰 kilka rzeczy.

  • Wyczy艣膰 komputer w 艣rodku.

  • W 艣rodku pouk艂adaj dobrze wszystkie kabelki.

  • Przeskanuj komputer antywirusem.

Co do temperatury to zgodz臋 si臋 z tob膮 temperatura p艂yty g艂贸wnej powinna by膰 ni偶sza.

A co do temperatury karty graficznej podczas grania to nie jest tak 藕le.

Komputer mam czysty w srodku,kabelki mam poukladane a wirusow nie mam bo dzisiaj robilem formata i dzisiaj tez mi sie tak dzialo.

A nie musze grac zeby taka temperatura byla wystarczy ze dluzej pochodzi mi komputer i juz taka jest.

Napi臋cia mo偶na prze偶y膰, troch臋 niskie +5V. Reszta w normie. Zamontuj na pocz膮tek wspomniane wentylatory.

Ok a jak zamontuje i nadal b臋dzie si臋 tak dzia艂o ?? to czego to mo偶e by膰 wina??

Podejrzewa艂bym zasilacz. Wtedy spr贸buj po偶yczy膰 do test贸w inny (lepszy).