Częste zrywanie połączenia neostradaTP ,

Witam,mam bardzo ciekawy problem,otóż często modem sagem fast 800 zrywa mi połączenie (ręcznie skonfigurowane),przewałkowałem już chyba większość tematów związanych z podobnymi problemami i zastosowałem się do większości sęsownych porad specjalistów ale żadna mi nie pomogła ,Mój cfg___ płyta Asus na nVidia Nforce2 400,procek Sempron2200+, System Win XP Pro PL 32bit SP1 SP2 + łatki ,Avast -cały czas włączona ochrona rezydentna, Firewall - zapora Win, Neostrada 1024, .Skanowałem przeróżnymi programami i programikami w poszukiwaniu śmieci i szkodników troche znalazłem i usunołem ale problem dalej jest.Otóż zuważyłem dziwną zależność ,zaraz po połączeniu z neostradą wszystko jest ok pobieranie 997kbit/s , 227kbit/s wysyłanie ,zaś jeśli tylko otworze jakiś program np: GuitarPro5 ,Winamp ,Chessmaster10th ,Quake 3 ,toprzepustowość łącza dramatycznie spada, margin spada do 5,5dB a nawet mniej(normalnie mam 15dB) a tłumienie cały czas 58dB, zaraz potem połaczenie zostaje zerwane i miga dioda od synchronizacji,po chwili świeci ciągłym światłem.Logów nie zamiezczam bo na http://www.hijackthis.de/ ,nic złego analyse nie wykrywa,kurde nawet w trakcie robienia loga hicJackThis zerwało mi połączenie ,ale dioda zaraz sie ustabilizowała i mozna się ponownie łączyć ,tylko jak długo można to znieść :? denerwuje mnie to strasznie :< ,wydaje mi sie ze mógł się ktoś z zewnątrz włamać i się bawi (ale to tylko moje domysły) ,bo to dziwna sprawa zeby podczas działania innych programów lub nawet uruchamiania ich modem tracił synchronizacje ,ale coś w tym jest ,moze ktoś miał podobny problem ,takze prosze o sugestie jak temu zaradzic ,dziękuje za uwagę ,i proszę o wyrozumiałość nie jestem doświadczonym userem i autorem postów :slight_smile:

z pow .Rafalix

_________________

Złączono Posta : 07.05.2007 (Pon) 0:43

a ha ,chciałem dodać ,że problem pojawił się jakiś tydzieńtemu ,wcześniej było ok ,ktoś powiedziął mi ,ze to może być wina wielokrotnie instalowanych sterowników ,ale nie wiem jak temu zaradzić.

start-> uruchom-> devmgmt.msc

Gdzie w Kontrolerze uniwersalnej magistrali szeregowej od szukaj gniazda które dotyczy się modemu, i gdzie we właściwościach odznacz

Takie trywialne rozwiązania jak pan De Niro sugeruje ,to ja na samym początku stosowałem ,bezskutecznie ,wcześniej wszystko mi działało nawet na włączonym oszczędzaniu energii,A ha chciałem dodać iż zauważyłem jeszcze jedną dziwną anomalie ,niekiedy przy uzyskaniu połączenia ,wiadaomo widoczne sądwa monitorki w prawym dolnym rogu ekranu i ta chmórka przez pewien czas informująca o teoretycznej prędkośći,wiadaomo w moim przypadku 1.3Mbit/s i tak czasami wyświetla ale nie zawsze często zdaża się ze po ustanowieniu połączenia w tej chmórce widnieje np. 1.0Mb/s ,1.2Mb/s 1.1Mb/s.Myślę ,że to dziwne ,co wy na to ?

U mojej dziewczyny było to samo :?

Pomogło zainstalowania starach sterowników.

Spróbuj zainstalować te z płyty neo (SAME STEROWNIKI)

Jeżeli nie posiadasz płyty to ściągnij te

tkv3.0.4b2.rar - 4.78MB

Jeżeli stare sterowniki będą się zachowywać tak samo to zainstaluj najnowsze :slight_smile:

klik

Oczywiście przed każdą operacją odinstaluj bieżącą wersję sterownika

Do poczytania:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 747#320747

Proszę wszystkich o zwrócenie szczególnej uwagi na tą zależność ,że synchronizacja zostaje utracona po uruchomieniu innych programów ,np.

włączam komputer nie nawiązuje połączenia wiadomo obie diody świecą wszystko OK ,odpalam Chessmaster10th ,gram może 20 sek ,i dioda od synchronizacji zaczyna migać ,zamykam Chessmaster10th ,dioda od synchronizacji świeci na ciągło można się łączyć i śmigać po necie .Nie doczytałm się zeby ktokolwiek w jakimkolwiek poście o tym mówił.

a powiedz mi, jak jest z okablowaniem modemu, czy kabel nie są za długie :?:

Również winna może stać po stronie TPSA

Podaj mi nazwę twoje połączenia.

!!

Zrób to co napisałem

Do De Niro ,teraz na starych sterownikach od tepsy moje połączenie to “InternetADSL”,kable mam Z pudełka prosto do puszki w moim domu podpięty ,z niej idoą kadle do dwóch aparatów przed którymi są filtry,to nie wina Hardware lecz Software ,skoro traci synchronizacje przy uruchomionym innym programie ,nieraz po przy ponownej próbie ustanowienia połączenia wyskakuje mi błąd 734 Protokół kontrolny połączeń PPP został zakończony.Mam XP-AntiSpy,tam wyłączałem synchronizacje czasu z internetem i inne badziewia ,nic to nie daje,stare sterowniki tez nic nie dają .

to zapodaj komendę

start-> uruchom-> CMD

Do- De Niro ,zrobiłem jak kazałeś,ten pierwszy cytat z reset resete.txt poszedł, ale ten drugi nie ,wiesz może zle ci podałem nazwę połączenia ,właściwa to Internet ADSL

chodzi mi o nazwę połączenia :?:

No tak się nazywa połączenie Internet ADSL ,dla jasnoś biorąc prawym myszki na moje miejsca sieciowe i dając właściwości ,połączenie z internetem nosi nazwę Internet ADSL

start-> uruchom-> CMD

Microsoft Windows XP [Wersja 5.1.2600]

© Copyright 1985-2001 Microsoft Corp.

C:\Documents and Settings\Marcus>netsh interface ip add dns “Internet ADSL” 194.

204.159.1&netsh interface ip add dns “Internet ADSL” 194.204.152.34 index=2

Podano nieprawidłowy interfejs Internet ADSL.

Podano nieprawidłowy interfejs Internet ADSL.

C:\Documents and Settings\Marcus>netsh interface ip add dns “Internet ADSL” 194.

204.159.1&netsh interface ip add dns “Internet ADSL” 194.204.152.34 index=2

Podano nieprawidłowy interfejs Internet ADSL.

Podano nieprawidłowy interfejs Internet ADSL.

C:\Documents and Settings\Marcus> netsh interface ip add dns “Internet ADSL” 194

.204.159.1&netsh interface ip add dns “Internet ADSL” 194.204.152.34 index=2

Podano nieprawidłowy interfejs Internet ADSL.

Podano nieprawidłowy interfejs Internet ADSL.

C:\Documents and Settings\Marcus>

Oto co mi wywala konsola

jak wejdziesz w wszystkie połączenia, to pod jaką nawą widnieje Twoje połączenie, które jak w/w sam stworzyłeś, szerokopasmowe połączenie.

Jak tworzyłem połączenie to wybierałem połącz używając modemu telefonicznego ,szerokopasmowego połączenia nie da się skonfigurować w moim przypadku,teraz zainstalowałem najnowsze sterowniki do sagema fast 800 ,i właśnie połaczenie tym razem nazwałem tpsa ,dalej przy uruchamianiu różnych programów modem traci synchronizacje w efekcie zrywa połączenie ,zainstalowałem PC Tools Firewall Plus, chba pierwszą aplikacją jaka prubowała połączyćsięz internetem był Generic Host Process For Win32 Services lecz znajdujący się w katalogu C:\WINDOWS\SYSTEM32\SVHOST.EXE .więc to nie wirus bo by siedział w katalogu WINDOWS ,oczywioście pozwoliłem mu na połączenie z internetem bo inaczej przeglądarka wcale by nie działała.No i co robić ,czy pozostaje mi tylko format C: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: , :shock: ,ale tez nie ma pewności czy to pomoże

Złączono Posta : 07.05.2007 (Pon) 23:17

A może to trudnowykrywalny wirus W32 Wargbot, kiedyś w sumie miałem problemy z Generis Host process ,ale się z tym uporałem czytając fora ,może coś z niego zostało i teraz mutuje ,zna ktoś jakieś narzedzie by sprawdzić czy nie mam tego rodzaju syfu ,skanowalem juz S&D Spybotem Ad-Aware PC-Doctor Cleener Spybot (czy jakoś tak) znajduje mi tylko tracking cookie i jakieś MRU List wywalam to ale nic nie pomaga ,od czasu do czasu Avast wykryje mi jakiegoś robaka to go od razu usówam ,ale to tez nie pomaga ,

to jest syf.

Mobo na chipsecie jest :?:

W takim razie co pan radzi zrobić jak to wirus na chipsecie,zmienić bios czy coś w tym stylu,nie wiem proszę mi doradzić

Złączono Posta : 08.05.2007 (Wto) 13:19

SVHOST.EXE - to nie wirus ,SVCHOST.EXE - to jest wirus ,powiem wam ,że cgciałbym mieć tego wirusa usunąć go i mieć problem z głowy a tak nie wiadomo dalej co to może być ,ehhh dzisiaj przyjeżdza pan z TPSA ciekawe co wymyśli ,pewnie nic

Złączono Posta : 08.05.2007 (Wto) 13:51

Ok sorki ,wiem co może być przyczyną ,właśnie w pracy zobaczyłem “na zdrowym komputerze” listę procesów w MZ ,kurde svchost.exe to jest systemowy proces ,zaś SVHOST.EXE to wirus! !!

Złączono Posta : 08.05.2007 (Wto) 21:44

Wiecie co koledzy mam rootkita pe386 ,w pliku lzx32.sys ,program GMER mi to wykrył ,jednak plik SVCHOST.EXE mam wporząsiu ,co teraz robić ???

Chodzi tu o dwie różne sprawy czyli o wirusa, czy nie masz w systemie oraz jakie posiadasz Chipset gdzie nie jednokrotnie płyty główne na Chipsetach VIA miały problemy z modemami.

Czemu nie pokażesz LOG’a :?:, a co do pliku lzx32.sys to nie jest plik tylko strumień i żeby to usunąć w gmer należy wklepać.