Częste zrywanie połączenia neostradaTP ,

Był dzisiaj u mnie monter z TPSA ,sprawdzal linie ,i stwierdził ze jest wporządku : Margines 22dB ,Tłumienie 50dB ,ale to na jego testowym modemie takim z własnym zasilaniem tylko linia telefoniczna była do niego podpięta no i zasilanie z kontaktu,owy miły pan stwierdził że przyczyną zrywania połączenia jest uszkodzony modem sagem fast 800 ,ponieważ w Windowsie taki programik do Sagema DSLMON pokazuje mi parametry przy połaczeniu się z internetem Margines 14dB zaś Tłumienie 58dB, a jak uruchomie jakiś program np. Chessmaster10th to Margines zaczyna się wachać potem regularnie spada do 4.5dB i zrywa połaczenie ,ale przy dłuższej pracy z przeglądarką modem także traci synchronizację ,nawet kiedy nie ma połączenia z internetem ,np. gram sobie w coś to modem traci synchronizację.Zmniejszyli mi teraz neo na 3 dni do 640kBit\s,niby margines podskoczył do 17dB ,ale dalej się wacha przy uruchomionych innych aplikacjach tak do 8dB ,ale nie zrywa połączenia,no zerwało mi jak komp się zawiesił.Ok pożycze od kumpla taki sam modem i zobaczymy co się będzie dziać.A chipset mam nForce2 400 ,i tego rootkita już usunołem ,logi mam czyste.

Też mam ten problem i już się do tego przyzwyczajam.

Napiszę ci tylko tyle: olej to co mówią ludzie z TEPSY. Raz do nich w tej sprawie dzwoniłem i próbowali mi wcisnąć, że mam coś nie tak z komputerem. Żałosne…

P.S. A system był świeżo zainstalowany…

A miałeś ten problem zaraz po zamówieniu neostrady? ,bp ja dopiero od tygodnia i paru dni go mam,jak myślisz co może być przyczyną? ,próbowałeś wymienić modem?

Złączono Posta : 09.05.2007 (Sro) 17:12

ok robie format ,olewam to wszystko ,do usłyszenia an forum ,he juz z nowego systemu ,no trrzeba sprawdzać po kolei co może być przyczynątego ciągłego zrywania połączenia.

Złączono Posta : 09.05.2007 (Sro) 21:52

Nie na to już są jakieś anomalia no nie umiem tego logicznie wytłumaczyć,otóż mam w sumie trzy wyjscia lini telefonicznej w domu ,jedno na pietrze drugie w holu i trzecie poprowadzone z puszki do mojego pokoju tamte dwa też są poprowadzone z tej samej puszki tylko ,że po drodze oczywiście przed aparatami mają filtry TPSA .Zainstalowałem modem na zdrowym kompie mojego brata(bo nigdy nie miał podłączenia do netu,dałem mu łatki od robaków i WWDC)Margin cały czas stabilny 20.5 dB ,nieważne co się robi na kompie ,UWAGA komp brata podłączony do lini na piętrze,ten sam komp brata podłączony na lini u mnie w pokoju z tym samym modemem nie nawiązuje połączenia tzn. modem nie łapie nawet synchronizacji tak samo z linią w holu ,zaś mój komp łapie synchronizację wszędzie z każdej lini tylko że wszędzie działa tak samo czyli zrywa wcześniej czy później synchronizację ,modem pana z TPSA zaś u mnie w pokoju ślicznie trzymał synchronizację .Nie potrafię tego wytłumaczyć naprawdę jakieś siły nadprzyrodzone chyba tu wtargneły ,czyba zaczne chodzić do kościoła ,tak to najlepszy sposób “Jak trwoga to do Boga”

Złączono Posta : 10.05.2007 (Czw) 22:17

Kto ciekawy niech sobie obada mój problem na forum pc format

http://www.pcformat.pl/forum/showthread … #pid238624

Miałem ten sam problem sciagni albo zainstaluj sterowniki napewno pomoze

Kolego mcpetes ,taki lama to ja nie jestem ,już próbowałem przeróżnych wersji sterowników ,spróbuje "świerzy"system zainstalowć ,i to obawiam się,ze może to nie pomóc :>

dam ci dobrą rade przejdz na liveboxa. ma wiele wad ale do domowych celów jest jak wsam raz. i niezawiesza się jak fast 800

Może i masz racje ,z tą zmianą modemu bo wczoraj zrobiłem winde “świerzy” :> i nic nie pomogło ,ale czemu ten Sagem na górze działa bez problemu a na dole na moim kompie się rozłącza i zawiesza a na kompie brata nawet nie zaskakuje ,no a linie są wszędzie wporządku ,no ja pierdziele o *** tu chodzi ?

Złączono Posta : 18.05.2007 (Pią) 22:43

Ok zamykam temat poradziłem sobie sam :problem leżał u podnórza Biosu i zasilania ,wywaliłem jeszcze karte sieciową bo kumpel kiedyś mówił ,że ona nie działa zbyt dobrze.Problem rozłaczania znikną ,ale dalej nie czaję dlaczego komp mojego brata u mnie w pokoju nie łąpie synchronizacji,może nie dane mu i już eheheh ok ważne ,że mój komp działa u mnie jak należy eheh .Ok Dzięki za zainteresowanie i pozdro to All :> ,