Czeste zwisy podczas graniaRadeon9200;Dlugie logowanie WinXP

Witam,

Tytul tematu uscislilem jak sie tylko da, na wiecej nie pozwoilo mi ograniczenie. Na samym wstepie napomkne tez, ze jestem kompletnym laikiem, jesli o te sprawy chodzi, wiec prosze o trafna diagnoze i wyjasnienie krok po kroku, co mam robic. :slight_smile:

W czym rzecz?

Otoz, mam dwa problemy. Opisze wpierw ten, ktory meczy mnie juz od jakiegos czasu. Posiadam peceta od 5 lat. Sprzet leciwy, ale do mojego uzytkowania jako tako mi wystarcza. W srodku znajduje sie Radeon 9200 i wlasnie grafika jest powodem mojej pierwszej bolaczki. Kilka miesiecy temu zaczelo mnie dreczyc cos o nazwie “VPU Recover”. Wylaczalo mi to gierki, resetowalo akcelerator graficzny, powodowalo czarny ekran, artefakty itp. itd. Jakos sie z tym uporalem, nie pamietam juz nawet, co dokladnie uczynilem, ale musze oznajmic, ze przeinstalowanie steronikow nic nie dalo… Przez jakis czas mialem spokoj, czasami byly nawroty, ale rzadko i raczej nie musialem sie obawiac o rozgrywke. Ostatnio jednak znow ten problem zaczal wystepowac na szersza skale. Na poczatku sporadycznie, ale w przeciagu ostatnich dni praktycznie co jakis czas system zalicza zgon. Dzis zaliczylem juz 4 black screeny - podczas grania w Guild Wars monitor momentalnie mi gasnie, komputer pracuje, ale swiatelko od HDD w ogole sie nie swieci. Z bledu “VPU Recovery” przerodzilo sie to w kompletne zwiechy. Dodam, ze wylaczenie tej funkcji nic nie daje, dzieje sie to samo. Czytalem o tym sporo na forach, jednak kazde moetody zawodzily. W obnizanie AGP z 8x do 4x czy wylaczenia funkcji “Fast Write” w ogole sie nie bawilem, bo userzy, ktory borykali sie z podobnym problemem nie znalezli w tym panaceum, dzialo sie to samo, co u mnie… Chwytalem sie juz wszystkiego procz tego programu “HiJackThis”. Przeskanowalem dyski avastem, wykrylo mi 4 wirusy-dialery, wiec skasowalem. Nastepnie skan Ad-Awarem 2008 - 174 pliki zarazone, 57 krytycznych, takze wszystko ulotnilem. Zdjalem dzis panel z jednostki i zauwazylem, ze pod spodem karty znajduje sie sporo kurzu. Karte wyczyscilem, ale i to na nic sie zdalo… Tak wiec jedynym znanym mi jeszcze ratunkiem jest wlasnie wklejenie loga i usuniecie szkodliwych sciezek. No, chyba ze poradzicie mi cos innego. Jak pisalem, ze sprzetem komputerowym jesli chodzi o rozwiazywanie problemow, jestem troche na bakier, wiec piszac tu mam wieksza szanse, ze ktos wpadnie na jakis pomysl i pomoze uporac mi sie z tym problemem.

Druga sprawa, to wydluzony proces logowania. Kiedys trwalo to zdecydowanie krocej. Po ukazaniu sie startowego screenu “Zapraszamy” musze odczekac jakies 5-10 sek., potem pojawi sie tapeta - kolejne 5-10 sek., elementy pulpitu - 5-10 sek. i dopiero wtedy moge zaczac robic cos przy kompie. Jeszcze 2 tygodnie temu system ladowal sie w try’mi’ga… Najprawdopodobniej jest to problem z procesem winlogon.exe, gdyz ostatnimi czasy z pare razy zaczal mi on obciazac procesor, skutkiem czego gry bardzo zwalnialy, byly wrecz niegrywalne (w szczegolnosci GW).

A wiec, opisalem wszystko jak najlepiej. Chyba. Jezeli potrzebujecie jakichs dodatkowych informacji, to piszcie.

Z gory dziekuje za pomoc. A teraz czas na loga: http://www.wklejto.pl/8295

Podaj log z Hijackthis

Nie zauwazyles, czy chcesz zasugerowac, ze uzylem zlej wersji/zlej opcji? :slight_smile:

Fakt, nie zauważyłem

fix w hijackthis

Podaj log z Combofix

Log z Combofixa: http://www.wklejto.pl/8300

Pobierz ComboFix, ale nie uruchamiaj

Otwórz notatnik i wklej do niego:

Driver::

SetupNTGLM7X


Registry::

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\URLSearchHooks]

"{F4F10C1D-87C7-404A-B4B3-000000000000}"=-

[-HKEY_CLASSES_ROOT\clsid\{f4f10c1d-87c7-404a-b4b3-000000000000}]

[-HKEY_CLASSES_ROOT\SearchHook.SrchHook.1]

[-HKEY_CLASSES_ROOT\TypeLib\{95EFB171-F3DF-4BEC-9EF7-829A800203E6}]

[-HKEY_CLASSES_ROOT\SearchHook.SrchHook]

Plik -> zapisz jako -> CFScript.txt.

Przeciągnij i upuść ikonkę CFScript.txt na ikonkę ComboFix.exe tak jak tu->

cfscript10uc2.gif

Rozpocznie się usuwanie i powstanie log, który dasz na forum.

Logi dajesz na http://wklejto.pl lub na http://wklej.org a w poście dajesz tylko link