Często mi się Windows wiesza

…tak sam od siebie i również jak rozpocznę pracę z jakimś programem,nie ma znaczenia z jakim,bo raz się zawiesi a raz nie.Pomaga tylko restart komputera.Nie ma dostępu do niczego(paska zadań,startu,mojego komputera itp.)

Więcej szczegółów podaj. Jaki masz komputer, czy coś instalowałeś ostatnio co mogło spowodować, że tak się zachowuje?

Primo:

Pokaż log z HijackThis. Instrukcja :arrow: viewtopic.php?f=16&t=36654

Pokaż log z Combofix. Instrukcja :arrow: viewtopic.php?f=16&t=36654

Logi dajesz na wklej.org lub wklej.eu a w poście Pokażesz tylko link.

Secundo:

Sprawdź pamięci Memtestem

Terzio:

Podaj napięcia…

Nie pamiętam od kiedy się tak zachowuje,ale chyba odkąd postawiłem nowy system ,zaczęły się pojawiać problemy.A to nie mogłem zainstalować aktualizacji.Później wystąpił problem z internet explorer,ale to juz mam za sobą.Teraz jest problem z wieszaniem się komputera.Kiedyś wyskoczył mi komunikat z błędem explorer.exe.Może to ma coś wpólnego.Jak mi się zawiesił PC to w menedżerze zadań ,explorer.exe miał 48% użycia CPU.Teraz jak piszę ten post to ma 00 CPU.

Mój sprzęt:

AMD 64x2 4000+

NVIDIA GeForce7300GT

RAM DDR2 Patriot 512MBx2

Gooddrive 512MBx2

Podaję logi; HijackThis http://wklej.org/id/53418/

Combofix http://wklej.org/id/53419/

Log ok

Skorzystaj z Malwarebytes’ Anti-Malware

Przeskanowałem cały komputer Avir-ą,która nic nie wykryła.Przy okazji musiałem zrestartować komputer bo się zawiesił podczas skanowania.Ale skanowanie skończył.Później skorzystałem z Malwarebytes’ Anti-Malware,ale nie zeskanował wszystkiego,ponieważ w trakcie zawiesił sie komputer 2 razy,więc odpuściłem.W takim razie przeszedłem do skanowanie Spybot-em S&D,który też nic nie wykrył.Tak więc wirusów nie widać,a komp się wiesza.Od czego?

podaj parametry kompa

Wykonaj te dwie prośby, lecz oprócz sprawdzania napięć podaj markę i moc zasilacza. :slight_smile:

Sprawdzilem pamięć Memtestem86 ,to chyba coś innego od Memtest-u,którego nie wiem jak obsłużyć.Ale Memtest86 nie wykrył żadnego błędu.

Podaję napiecia:

Temperatury

Procesor 21 °C (70 °F)

Procesor nr 1 / rdzeń nr 1 14 °C (57 °F)

Procesor nr 1 / rdzeń nr 2 12 °C (54 °F)

Aux 25 °C (77 °F)

Procesor graficzny 46 °C (115 °F)

Zasilacz Modecom w obudowie 400W http://www.komputronik.pl/Obudowy/Modec … ,id,66904/

Jeszcze żeby mieć pewność to zapytam jak długo mam testować ram Memtestem86?Bo ja testowałem jak raz wyszło 100% (Pass 1-test OK,0 errors)i wyłączyłem bo szło znowu od nowa.Zajęło mi to ok.40min.

Test pamięci aby był obiektywny powinien trwać długo. Najlepiej całą noc :slight_smile:

Chodziło mi o napięcia nie temperatury… :slight_smile: Napięcia w [V] Voltach :slight_smile:

Aha :slight_smile:

Wartości napięć

Napięcie rdzenia procesora 1.26 V

+2.5 V 1.82 V

+3.3 V 3.28 V

+5 V 4.87 V

+12 V 12.29 V

+5 V podczas wstrzymania pracy 4.89 V

VBAT baterii CMOS 3.04 V

chyba to

Po konsultacji muszę stwierdzić, że napięcie na linii +2,5V wynoszące 1,82V jest za niskie…

Podmień zasilacz i podaj ponownie :slight_smile:

Oj nie wiem jak to zrobić,bo się na tym nie znam.Będę chyba musiał wezwać jakiegoś experta :frowning:

Po prostu odłączasz wszystkie kable idące od zasilacza do płyty głównej, wykręcasz zasilacz z obudowy, po czym wkręcasz nowy i podpinasz nowe kabel tak jak kable ze starego. Jeśli będziesz kupował, to wtedy koniecznie markowy co najmniej 450 -500 W.

A więc tak…jeśli chodzi o napięcia tozostały zmierzone miernikiem i wyszły b.dobre.Te które podałem z Everesta wskazuja takie niskie wartości poniewaz prawdopodobnie padł czujnik na płycie.