Często tnący się nowy komputer

Mam podobny problem z swoim pecetem, prośba o pomoc.

Komputer FENIX FX saturn HI 5300

płyta główna ----- chip Intel G31

procesor ----- INTEL PENTIUM DUAL-CORE E 5300 2,6 GHz

pamięć ram ---- DDR 2 -3 Gb

karta grafiki ----- GF 9500GT 1024Mb

OBUDOWA Z ZASILACZEM ----- ATX Midi 420W

DO TEGO PODŁĄCZONE STANDARDOWE PODZESPOŁY PLUS MODEM LIVE BOX NEOSTRADY, z prędkością 1Mb

Mój problem polega na tym że komp strasznie często się tnie do pozycji zatrzymania kursora myszki czy klawiatury, tylko restart pomaga uruchomić kompa do ponownej pracy. Komp jest fabrycznie nowy zaplombowany , wiem że mogę go oddać na naprawę gwarancyjną. Chciałbym się dowiedzieć jakie mogą być przyczyny.

Jestem nowym użytkownikiem i proszę o wyrozumiałość.

Serdecznie pozdrawiam

przemekkatnik

Posty: 1

Dołączył(a): 01.05.2010 (So) 18:14

* Prywatna wiadomość

Góra

problemów może być dużo np. wirusy, zaśmiecenie, uszkodzenie sprzętowe, nieodpowiednie sterowniki lub ich brak

Zinstalowałeś sterowniki do karty graficznej, chipsetu etc.

komp jest w domu 2 m-c i po kupieniu go zainstalowałem windows xp. Komputer był zakupiony bez oprogramowania. Zainstalowałem dołączone płyty cd do kompa i wszelkie programy do codziennego użytku nic więcej nie robiłem

komp się po prostu tnie i nie wiem czy oddać na naprawę gwarancyjną czy dać do pobliskiego serwisu na sprawdzenie wszystkiego.

jaki system? wyłączyłeś zbędne wpisy w autostarcie? wejdz w menedzer urzadzen i zobacz czy nie ma wykrzykników lub znaków zapytania

przemekkatnik ,

Edytuj swojego posta używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

czy jest możliwość aby napisano jak dokładnie poprawić błędy w auto starcie czy jakieś inne sposoby na poprawę

Dodane 02.05.2010 (N) 18:13

i powiem że skan antywirusem czy przegląd auto startu powoduje zacięcia i muszę restartować, nawet szybkie klikanie na stronach internetowych czy sprawdzenie tego forum powoduje przerwy w pracy

Przeczytałeś pierwszy post autora? Tam wszystko jest zamieszczone, zwłaszcza dot. to jaki autora ma system operacyjny.

PS. Błędy ortograficzne - nóż w kieszeni się otwiera na takich błahych słowach.

Zobacz w ogóle jakie programy wł. się zaraz po uruchomieniu komputera.

Ctrl+Alt+Del lub ściągnąć i wgrać program Starter - jest dostępny na naszym vortalu.

na podstawie testów w serwisie komputerowym stwierdzono uszkodzenie karty graficznej,

komputer wrócił z naprawy gwarancyjnej i jest wszystko ok.

dzięki za wszystkie podpowiedzi.